Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik fiúnevet adnátok?

Melyik fiúnevet adnátok?

Figyelt kérdés

A vezetéknév Barta.


Ádám: A tesómat így hívják, ezért gondolkozom, hogy mégsem kéne, de ez az egyik kedvenc fiúnevem.


Milán: Szerintem nagyon szép név, viszont ezt nem igazán tudnánk becézni, ami nekem fontos...


Nimród: Nagyon tetszik, csak a férjem szerint kicsit fura.


Nándor: Anyukám barátnőjének a fiát hívják így, a becézése nagyon tetszik( Nándi), de így nem becézve, szerintem fura.


Gergő: Nagyon tetszik, csak az első szerelmemet hívták így.


Zétény: Szerintem nagyon aranyos, de ha felnőtt lesz, ez nem túl komolytalan?



Nem tudunk dönteni... Szerintetek melyik lenne a legjobb. Az lesz végül ami nekünk testszik, csak hogy milyen érveket mondanátok melléjük? Segítsetek szelektálni. A válaszokat előre is köszi. :)



2018. okt. 29. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ádám és Gergő tetszik a legjobban.

Nádorral úgy vagyok, mint te. Nándi nagyon tetszik, de Nándor kicsit fura.

2018. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gergőt és a Zétényt nem adnám. A Gergőt az első szerelmed miatt, a Zétény meg szerintem is kisfiús. A Nándor becézése tényleg jó, viszont ha neked fura, ne add. Elvégre nevet választasz, nem becenevet.

Nimródot a férjed miatt ne adjátok.


Milán, Ádám.


A mi Milán nevű ismerőseinket Milkó-Milu-Milónak becézik.


Az Ádám nekem is kedvenc, viszont a sógoromat is így hívják, és az,hogy az unokaöccsének ugyanaz a neve legyen, mint a nagybátyjának kicsit sok. De nálatok ez nem áll fenn.

2018. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

A Milán, Nimród, Zétény közül választanék az előzményeket ismerve.

Felnőttként, gyerekként is vállalható nevek, a Zétény abszolút nem komolytalan és kisfiús szerintem.

A Milán is becézhető.

2018. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ádámnál szerintem nem gáz, hogy tesód is az. Milán szerintem sem becézhető normálisan, ahogy a Nimród sem. A Gergő viszont eleve becenév. A Zétény szerintem férfias, a Nándor meg nem értem, miért lenne fura. Szóval Ádámra, Nándorra vagy Zétényre szavazok. Tippként nézd meg a jelentésüket, névnapjukat is, hátha segít a döntésben.
2018. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Barta Milán!
2018. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szerintem is Barta Milán! :)
2018. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A vezetéknévhez mindegyik passzol, és egyik sem extrém név. A Milán túl lágyan hangzik egy férfinak. A Zétény egyáltalán nem kisfiús, csak picit szokatlan hangzású. Nekem az Ádám és a Nándor tetszik leginkább. A Gergő is, de ugye írtad, hogy az első szerelmed miatt inkább nem. A tesód szerintem büszke lenne, ha a kicsi ugyanazt a nevet kapná, mint ő.
2018. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ádám vagy Milán.

Egyik barátnőm fiát Milánnak hívják. Van aki Milánkának becézi. Néha én is :)

2018. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A Milán, Nándor, Gergő kihúzva.

Közben kiderült hogy iker fiúk, szóval két név kell.

2018. okt. 30. 16:07
 10/15 A kérdező kommentje:

Mi arra gondoltunk, hogy egyikőjük megkapná második névnek az Ádámot, a másik baba meg az apukájuk nevét, a Botondot.

Már csak az a kérdés, hogy melyik melyik párosítások jobbak?

2018. okt. 30. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!