Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki csinálja így? Tényleg...

Valaki csinálja így? Tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok a második babámmal. Barátnőm azzal nyaggat, hogy a GYED mellett menjek vissza táppénzre. De én úgy tudom nem lehet! Teljes munkaidős állásom van/volt. Azt olvastam a kormány ablak oldalán, hogy akkor le kell mondjam a fiam után a Gyedet. Nem érti meg, hogy nem tudok vissza menni csak 4 óriásba és azt mondja használjam ki a rendszert, de nem érzem miért ha így is mindent meg tudunk venni a második babának is.

Van aki így csinálja 8 órás tpvel? Még mondom őszintén nekem ez furcsa. Vagy valaki ennyire a pénzért szül vagy a pénztelenségre? Neki is 2 van.


2018. nov. 26. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Èn ìgy voltam. 9 hònapos volt a lànyom, mikor terhes lettem. Nem azonnal, de 5 hònaposan elmentem tp-re is. Nem kell lemondani a Gyed-et. Ez a Gyed extra lènyege. Kaptam a Gyed-et ès a tp-t, majd a Csed-et ès Gyed-et, vègül a Gyed-et ès a Gyes-t egyidőben a gyerkőcök utàn. Pont ez a lènyeg, hogy kaphatsz egyidejűleg dupla ellàtàst. Nem arròl van szò, hogy meg tudsz-e venni most a babànak mindent. Ezt egyszerűen kàr "kihagyni". Gondolom, a pènz, nàlatok is pènz. Ha most elvagytok nèlküle, tedd fèlre, majd jòl jön mèg! 😊
2018. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatóddal kell megbeszélni, hogy 1 napra vegyen vissza állományba. Ez lehet szabadság is, van felgyűlve szabid. Másnaptól akár mehetsz tp-re is, a lényeg, hogy a fizetés nélküli szabidat megszüntesd, mert csak aktív állomány mellett lehet táppénzre menni.

Én itthon vagyok a 2 éves lányommal, és mellette épp a szabadságomat töltöm (én kivettem az összeset, mert jobban járok így a 3 gyerek után járó adókedvezménnyel, mint ha tp-n lennék), kapom a lányomra a Gyes-t. De márciusban ha nem lett volna missed ab az előző terhességem, akkor a Gyed és a tp. ment volna egyszerre.

2018. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor utána járok és igénybe veszem. Elrakom a gyerekeknek azt a plusz pénzt iskolára és amire szükségük lesz :)
2018. nov. 26. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ma voltam bent a munkahelyemen, hogy beszéljek az igazgatóval, hogy nem jövök vissza, egyelőre, mert megint babát várok.


Nekem ő mondta ezt a lehetőséget úgyhogy december 3-tol kapom a GYED melle a táppénzt is.

2018. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!