Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatok és be van gyulladva...

Szoptatok és be van gyulladva torkom. Nem írnak semmi gyógyszert. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Na szóval. Péntek óta tart és érzem, hogy kezd felhúzódni a fülemre. Elmentem ma a fülészetre. Azt mondta, nem tud semmit írni, ki kell bírni. Pedig pont azért mentem oda, mert a háziorvosom még ennyire sem ír semmit. A gyógyszertárban gyógynövényes cukorkát kaptam... Most akkor ennyi? Szenvedjek? Borzasztóan fáj.
2018. dec. 10. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hársfateat és kamilla teát ittam, nem lett semmi gond belőle. Igaz kellett 2 nap mire bármi javulást éreztem.. Meg inhalaltam salvus vízzel. Tovább tart de rendbetesz.

Azthiszem ittam pár csésze csipkebogyoteat is. Jobbulast

2018. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs inhalalogeped, akkor meg nagyon hatásos az ha forralsz sós, borsmentas vizet. Vagy kamilla meg sós víz (2ek só kB 1 liter víz és 3filter kamilla tea, vagy 2ek kamillaviragzat,patikava 200ft ért lehet kapni zacskóban. Meg a borsmenta is kapható jobb mint a filteres. 1#%)
2018. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Mekkora a gyerek? Abba is hagyhatod a szoptatást. Amúgy meg Paracetamol
2018. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Fájdalomcsillapítót már tegnap óta szedek, de nem csinálhatom napokig. Na meg rá va írva, hogy 8 órán át hat, de 5 óra múlva már megőrülök a fájdalomtól.

A baba 4 hónapos. Nem akarom abbahagyni a szoptatást, meg akarom adni az esélyt, hogy ne kapja el.

2018. dec. 10. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kapja el. A bakteriumolkal együtt a termelődő ellenanyagok is a szervezetébe jutnak, nyugi
2018. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sós vízzel inhalálás, orrmosás, nagyon sok gargalizálás, infralámpa. Szerintem amit babáknak is felírhatnak, azt te is szedheted, hiszen még annak is ezredrésze megy csak át az anyatejbe. Talán ezzel a felütéssel is meginterjúvolhatod a patikust.
2018. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen hülyeség. A fülgyulladásra antibiotikum kell. Mennyivel jobba a babának, ha te betegen szoptatod. Antibiotikum pedig szoptatás alatt is szedhető, sőt fájdalomcsillapító is.
2018. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Ezek a fül-orr gégészek. :(((

Én is voltam hasonló helyzetben. Én már úgy mentem a dokihoz, hogy előtte konzultáltam a gyerekorvosommal, aki megmondta, hogy melyik antibiotikumot szedhetem be szoptatás alatt is.

A fül doki meg kerek perec megmondta, hogy döntsem el, hogy szoptatni akarok-e, vagy meg akarok gyógyulni.

Amikor mondtam neki az említett gyógyszer nevét, akkor közölte, hogy ő azt nem írja fel mert xart se ér. (Ezt így szó szerint). Nekem sterncsém volt, mert a házi orvosom felírta.

Két nappal később megszűntek a panaszaim...

A babámat is vidáman szoptattam tovább.


Nem tudsz másik orvoshoz menni? Aki egy kicsit hajlandó utána járni?

2018. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valamit muszáj lesz, mert nagyon rosszul vagyok. Férjemnek mondtam is, hogy holnap maradjon itthon, mert nem tudom ellátni rendesen a babánkat. Melyik ez az antibiotikum? Augmentin?
2018. dec. 10. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani,nézz utána, Aktil Duóra emlékszem, de ennek sok éve már. Úgyis kell egy orvos, aki felírja...

Jobbulást!

2018. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!