Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy több,...

Mi lehet az oka, hogy több, mint egy éve nincs menstruációm?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, előtte sem volt rendszeres soha, de kéthavonta max mindig megjött. Most egy éve semmi. Voltam nőgyógyásznál, endokrinológusnál, semmi relevánsat nem találtak. Volt már valaki hasonló helyzetben? Lehet pszichés oka? Nagyon nyomaszt ez a helyzet, néhány éven belül szeretnék kisbabát.

2018. dec. 27. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt vérvétel is és semmi hormonális eltérést sem találtak?
2018. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Inzulinrezisztencia, PCOS.


4 orvosi papírom van arról, hogy nekem nincs IR-em, aztán találtam egy tényleg jó orvost: Breyer Helga, aki rámutatott arra, hogy de igen.


Azóta 2 szép gyermek anyukája vagyok és örökre hálás leszek neki, hogy ilyen jó szakember.


Ne add fel a kutatást, nem természetes, hogy nincs ciklusod, és ezt te is tudod. Egy orvos, nem orvos.

2018. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, volt vérvétel, s azt megelőzőleg hüvelyi ultrahangvizsgálat is
2018. dec. 27. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg nem jó dokinál voltál. Inzulin terhelésed meg tudod írni és a hormon laborod.
2018. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Én 9 évig szedtem foggátlót és több mint egy évig nem volt menstruációm utána. Az orvosok akartak nekem mindenféle hormonokat adni amitől megjön, de nem szedtem be őket. Amikor újra megjött akkor utána 3 hónapig megint semmi. Ez megint ment egy ideig így, aztán nagyjából a második évre kaptam vissza a normális 28 napos ciklusaimat. Nincs inzulin rezisztenciám, se semmiféle pajzsmirigy gondom nekem sem. A baba viszont ez után a mizéria után az első honapban megfogant, úgyhogy nem lett a dolognak hosszútávú következménye :) Kitartást!
2018. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Unokabatyam felesege volt így, neki volt emellett peteerese is de nem esett teherbe és nem is jött meg neki, 11 évig szedett gyógyszert (leirni is fáj és nem szeretem ezeket a gyógyszereket..)

Aztan csináltak neki egy küretet, rutinmutet másnap hazamehetsz, csak a mehbyalkahartyat eltavolitjak mert veszélyes ha sokáig nem válik le, okozhat meddoseget, miomat, cisztakat, akár rákot is bármit... (bocsi, nem ijetszgetni akarlak cska érdemes utána járni)

Neki utána rá 7honapra fogant a kisfia,aki most 17honapos.

2018. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem 2.5 év tabletta szedés után (Lindynette 30) 1.5 évig nem volt normális ciklusom. Hónapokig nem jött meg,utána 1-2 hónapig vérezgettem egyfolytában,pattanásos lett a felső testem,minden bajom lett,mikor abbahagytam a tablettát.

Előtte rendszeres ciklusom volt.


Kb 2 év alatt rendbe jöttem. Férjemmel megbeszéltük,hogy soha többet nem veszek be fogamzásgátlót.

Sőt! Ha ezt tudtam volna,el sem kezdem szedni!!!

2018. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!