Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok tippeket adni, milyen...

Tudtok tippeket adni, milyen gyorsan elkészíthető ételek vannak? Kisbaba mellett nem akarok/tudok sokáig a konyhában tevékenykedni.

Figyelt kérdés
De már unom hogy mindig "ugyanazt" esszük...
2019. jan. 23. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rizses, tésztás ételek, krémlevesek, sütőtök, tepsis hús vagy hurka krumplival.
2019. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Tök-, zöldbab-, zöldborsó-, kelkáposzta-, krumplifőzelék.

Paprikáskrumpli.

Sütőben sütött hús rizzsel.

Pörkölt, tejfölös hús tésztával.

Mákos-, diós-, krumplis tészta.

Egyszerű levesek.

2019. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Mirelitek: hús, hal, tésztaételek, zöldségek... csak be kell tenni sütőbe sütőpapíron vagy egy lábasba vízbe... aztán nem elfelejteni :)
2019. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyban függ attól, milyen konyhát viszel. Férjem nem szereti a sima, magyaros konyhát, erre jó mentsége, hogy spanyol és nem barátkozott meg vele sosem, böcsülettel megkóstolt mindent, de egyszerűen nem fekszik neki. Így én elég "multikulti" háztartást vezetek ezen a téren is. Nagyon szeretem Jamie Oliver 15 perces kajáit, de ugyanez van 30 perces verzióban is, ott már azért komolyabb receptek is vannak, mindent megtalálsz youtube-on is akár. Sok olaszos tésztaételt is eszünk, mert azok közül akad rengeteg, ami elkészül annyi idő alatt, amíg a tészta kifő. Mondom, nem ismerem az izléseteket, de ha nem annyira hagyományos és nem ódzkodtok kísérletezni, akkor én szívből ajánlom ezeket a recepteket, mert tényleg hihetetlen ötletek vannak benne, jó alapanyagokból (amik már itthon is könnyen beszerezhetőek), finom és tápláló, zömében egészséges ételeket főz pillanatok alatt és rengeteg adás készült, lehet szemezgetni bőven. Sok tradicionális receptet is újragondolt, leegyszerűsített, hogy fél órába beleférjen, szerintem tehetsz egy próbát, érdemes belenézni egy párba, ha nem rendszeridegen. Ezen kívül érdemes legalább 2 napra főzni, vagy ha készül például egy kiadósabb leves, ami elég 3 napig akár, akkor a mellé már csak össze kell dobni valami egyszerűt, ha van kedved, sok ételt, szószokat pedig lehet és érdemes is fagyasztani, én például ha nekiállok a bolognainak, tuti egy kondérral készítek és lefagyasztom egy részét adagonként, akkor csak kiengedni kell. Ugyanez bármilyen fagyasztható étellel, ragukkal, levesekkel, eljátszható, érdemesebb nagyobb mennyiséget készíteni, hiszen időben ugyanannyi és feltölteni a fagyót. Ha panírozok mindig fagyasztok le, akár húst, akár sajtot, vagy egyebeket készítek, kicsit tart tovább és bármikor elő lehet kapni annyi szeletet, amennyi épp kell és frissen sütni.
2019. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is a krémlevesek (nekem sokszor az elég egy evésre- gyakran eszem keveset, inkább az van hogy vmi melegre is vágyom napközben).

Pörkölt azt is nagyobb adagban, le is lehet fagyasztani és csak előkapni.

Rakott ételek, azt csak beleszórom amit gondolok és a sütő megsüti helyettem.

Zöldséget szoktam párolni, 10 perc és kész van (vannak tök finom egytál étel szerű zöldségek mirelitben)

Rendelni is szoktam az e-food tól mert ott vannak ilyen kicsi adagok is és ha olyan van amit egy adagban túl pepecselős lenne megfőzni, inkább megrendelem. (pl. káposztás tésztát múltkor, vagy töltött paprikát)

Nekem a férjem eszik a munkahelyén , nem kell mindennap meleget főznöm amúgy (csak így magam miatt, egy kis adagot meg nehéz főzni)

Főzelékeket is szoktam magamnak ( mondjuk én nem hiányolom, ha nincs rajta hús így az is nagyon hamar megvan )

2019. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5 ös vagyok, bocsánat én úgy értelmeztem hogy csak magadnak kell főzni de közben látom, a férjednek is. Akkor törölve amit írtam :)
2019. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl szeletelsz fel karikára krumplit pici olaj só.bors rá beleöntöd tepsibe, rá teszel pár be fűszerezett csirkecombit mehet mellé paprika paradicsom felszelve pici hagyma is akár fólia alatt át párolod és picit pirítós a húsi miatt. Vagy gulyás levest ha főzöl az alapból nagy adagot csinálsz és veszel ki belőle vadasnak.

Rakott tészta, rakott husik (pl 2 csirkemell szelett kozott sajt paradicsom esetleg kis bacon. Tetejére meg sajt. Főzelékek, vagy rakott zöldbab, csőben sült karfiol/brokkoli ebbe is tehetsz csirkemellet. Ha nem gond, hogy 2 napig ugyan azt eszitek csinálj nagyobb adagot. Rizseshus, gombapaprikás, csirkepaprikás, krémlevesek, borsóleves, spenót, sóska.

2019. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudok tippet adni:

Szakácshoz menj feleségül. Nekem bevált...


Na jó, viccet félretéve: tervezz előre, egyszerű ételeket, amiket mindannyian szerettek. Ne főzés előtt gondolkozz, hogy mi is legyen.


Vagy főzz este, amikor a férjed elvan a picivel.

2019. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8 as. Szakács a párom. Tényleg. Bár nem dolgozik a szakmájában és egy nehéz nap után(minden nap nehéz) nincs ereje főzni. Este ér haza így a picivel sem tud annyi időt lenni hogy egy nagyobb kajának nekilássak+akkora már elég éhes...
2019. jan. 23. 12:04
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

A másnapit főzd meg este.


Ha szakács, és nem akar egyáltalán főzni, akkor azért tippeket adhatna, miket főzz, amivel hamar megvagy. Dolgozott a szakmájában valamikor?


Már az én férjem sincs a szakmában, de gyakran főz, és sokkal hamarabb megvan, mint én... Neki valahogy minden egyszerűbb.

2019. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!