Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerektartás elmaradása...

A gyerektartás elmaradása esetén van valami szabály arra, hogy mikor fordulhatok bírósághoz?

Figyelt kérdés
Már 2 hónap hiányzik, ilyenkor már lehet?
2019. febr. 7. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor, akár már egyetlen elmaradáskor is lehet a bíróságra menni, de ez a legtöbb esetben azért túlzás.

Viszont azt tudni kell, hogy a bejelentéstöl számítva maximum 6 hónapot kaphatsz meg visszamenöleg, szóval azért túl sokáig ne halaszd a dolgot.


(Feltételezem, hogy szóltál az apának és megkérdezted, mi az oka - és a választ alapján tudod, hogy nem csak éppen valami közbejött neki!)

2019. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Előbb kérdezd meg tőle, hogy WTF? Lehet, hogy kirúgták és zabálni sem tud!
2019. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem rúgták ki. Az élettársa terhes, ezért az első hónapra azt mondta, hogy egyben vettek meg minden nagyobb tételt (kiságy, babakocsi stb), jövő hónapban pótolja. Mondom rendben. Aztán múlt hónapban nemhogy az az előtti hónap elmaradása is, de semmi. Hívtam, azt mondta, türelem. Ismerem az exemet, precíz ember és hiába van csak hetedike, tudom, hogy ebben a hónapban sem fog fizetni, azt mindig az első 5 napban megtette.
2019. febr. 7. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Független bírósági végrehajtót keress meg ezzel kapcsolatban!Minden fillért behajt meg még a munkadíját is a mulasztó fél fizeti.

Hozzáteszem tizenezreket.Tapasztalat,mi egy napos késésért fizettünk...

Szóval ha nem valami baja van a mulasztónak,(bár tudom hogy a tartásdíjra kötelezett a saját kárára is köteles a megállapított díjat rendre fizetni...),és esetleg normális emberi viszonyt ápoltok,először kérdezz,aztán cselekedj

2019. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem a végrehajtóhoz kell menni, hanem a bíróságra panasznapra. Ott kiállítják neked a végrehajtási lapot, amit majd a bíróság küld meg a végrehajtónak. Illetve ha csak a fizetéséből szeretnéd a letiltást, akkor kérhetsz bírósági letiltó végzést is, de akkor meg kell jelölnöd a munkahelyét pontosan. Ha valami miatt megszűnik a munkahelye, akkor viszont lehetnek gondok, mert nem jellemző, hogy apuka az új munkahelyén bejelenti, hogy tőle vonni kell, a cégek pedig nem foglalkoznak vele, holott a kilépő papírján rajta kell lennie. Ahogy korábban is írták, visszamenőleg max.hat hónapra lehet kérni. Ha nem lehet tőle semmit behajtani, akkor a végrehajtó kiállít egy nemleges foglalási jegyzőkönyvet és azzal lehet kérni a gyámhivatalnál az állam általi előlegezést, ennek megvannak a feltételei. Viszont én arra számítanék, hogy ha apukánál újabb gyerek születik, akkor kérni fogja a gytd. leszállítását.
2019. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Böbe1990 ***** válasza:
Nekem azt mondták a gyámügyön, hogy 6hónapnak kell eltelnie ahhoz, hogy ne fizessen. Akkor tudott megelőlegeztetni államilag.
2019. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell a jegyzőkönyv a végrehajtótól. Csatolandó pontnál van felsorolva.

[link]

2019. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt kérheted tiltasba azonnal, folyamatosra, semmire se kell várni.

Letöltöd a netről es kitöltöd, leadod.

Előzetesen végrehajtható, tehát a jövőben lejárót folyamatosan fogod időben kapni!!

2019. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!