Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ValaKi ismeri? Es mi a velemen...

ValaKi ismeri? Es mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
sziasztok a kerdesem az lenne hogy ismeri valaki a "reborn" babakat. ez egy nagyon elethu baba (ami nem olyan mint a babyborn vagy stb.) akar tobb szaz ezrek is lehetnek ezek a babak. ezt arra talaltak ki ha esetleg valakinek nem lehet vagy elvesztette a gyereket akkor ez egy kicsit potolja a hianyukat...(nem gyerekeknek valo) na ismeri valaki? mi a velemenyetek?

2019. febr. 19. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régebben már volt erről itt kérdés. Nem hiszem, hogy gyógyító ötlet egy bábút szeretni, akármilyen élethű is. A természetes gyász (amit nem lehet és szabad átugrani vagy megúszni) után vagy mellett inkább a szerelemben, barátokban, örökbefogadásban, állattartásban, karitatív vagy kreatív munkában, pszichológusban... stb. szóval élő és tevékeny és közösségi dolgokban, célokban látnám a megoldást egy ilyen élethelyzetre, mint még jobban "begabalyodni" valami is saját világba, aminek a központja egy élettelen bálvány.
2019. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam a tvben.

Szerintem beteges. Babakocsival sétáltatta a nő, ruhákat vett neki, beszélt hozzá.

Akkor már inkább egy macska vagy egy kutya.

2019. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez a full élethű baba, sír, eszik, kakál? Pótlásnak beteges, szülőfelkészítésre tudnám elképzelni, gyakorolhat rajta, aki kezdő...
2019. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vegyél egy kutyát.

Veszélyes ilyen álomvilágot építeni, komoly lelki vagy mentális gondokba csaphat át.

2019. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Én yoututebon láttam ilyeneket mert egy időben mindig feldobálta. Értem a lényegét és azt, hogy sokszor a fájdalom enyhítésére veszik az emberek de nekem őszintén szólva borsódzik tőle a hátam... Szerintem borzasztóan creepy egy ilyen élettelen babát valódi gyerekként kezelni. Persze mindenki kezelje az ilyen dolgokat úgy ahogy nekik jó de én nem ilyen eszközöket használnék a feldolgozáshoz. Az ára hem tudom mennyire releváns, hogy mennyibe kerül és mennyi idő egy ilyen baba előállítása (mert láttam, hogy sokszor a halva született babáról mintázzák stb) de szerintem jócskán pakoltak rá hiszen elkeseredésében az ember akár még ennyit is elkölt valamire amiről azt hiszi segíthet... Én sosem vennék ilyet, inkább felkeresnék egy pszchihológust.
2019. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon beteg

És inkább hátráltatja a gyógyulást, mint segíti



Viszont nagyon szépek, nagyon érdekesek , csodálatos mű

2019. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de vannak olyanok is akik nem csak azert veszik mert gyaszolnak vagy ilyesmi... hanem lattam olyat is hogy fiatal nok akiknek a parjuk meg nem akar vagy suliznak es meg korai a gyerek.. nalam nincsen semmi gyasz vagy valami csak erdekesnek talalom ezeket a babakat.. nekem is a youtube dobta fel es kivancsi voltam hogy magyarorszagon mennyire jott be mert kulfoldon fiatal noktol egeszen ilyen 60 eves korig lattam mar akik ezzel fogglalkoznak... szerintem nem beteges hanem akar egy megoldas ammedig nem pelenkazzak minden oraban vagy "etetik". addig nem talalom betegesnek.. Nem nem eszik nem is kakal hangopcioval is lehet venni.
2019. febr. 19. 10:27
 8/14 A kérdező kommentje:
de egyebkent en nem itelem el oket mert nem tudhatom pontosan miert is ezt a megoldast talaltak ki... de nagyon sokan elitelik oket ami szomoru mert ha ok jol erzik ugy magukat akkor miert ne vehetnenek nekik ruhat vagy akar pelenkat. ti elitelitek oket ezert?
2019. febr. 19. 10:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélem, nekem inkább sajnálatraméltó, ha valami pótlékaként erre költik az idejüket, szeretetüket, pénzüket. Persze az ember sok mindenre költheti, aminek nincs haszna, de ebben nem azt az élvezetet, kikapcsolódást, amit mondjuk egy hobbi jelent vagy szerepjátékot/utánzást látom, ami gyerekkorban a babázás, hanem témája és célközönsége miatt a viszonzás hiányát vagy valami érzelmi megrekedést vagy félelmet, szóval nekem olyan rossz szájízű. Bocs, de olyan, mint egy guminő az igazi helyett, vagy egy tamagocsi háziállat helyett - csak arra jó és csak addig, ameddig kell, és nincs vele több probléma... Ezeket mind el lehet fogadni, nem károsak másra, de nem szomorú egy tárgyat szeretni?
2019. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el de szerintem aki egy tárgyat emberi tulajdonságokkal ruház fel és úgy kötődik hozzá mint egy valódi gyerekhez az szerintem kétségbeejtő. Ne mondja nekem senki, hogy aki egy élettelen nem mozgó nem lélelgző tárgyat pelenkáz meg babakocsiban tologat az utcán és úgy óv, szeret mint egy hús-vér gyereket azzal minden rendben van... Inkább ha gyereket szeretne akkor üljön le játszani a Simsszel és csinálja ott meg magának a családját.
2019. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!