Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ember jut eszetekbe a...

Milyen ember jut eszetekbe a Tamás névről?

Figyelt kérdés

3. Fiamat várom. Az első kettőnek én választottam nevet. Vagyis a férjem nem állt elő semmilyen név ötlettel a terhesség alatt, én igen, de neki semmi sem tetszett. Végül mind 2 szülésnél azt mondta, hogy hívják Tamásnak a fiúkat. Mivel addig nem mondta, én meg már mást akartam, így nem egyeztem bele, és az lett amit én szerettem volna. Na most 33 hetes vagyok, és nem fogom szülés pillanatára hagyni a dolgot, így előálltam a dologgal. Kérdeztem tőle, hogy mi az amit nagyon szeretne adni, és mondta, hogy neki a Tamás tetszik. Nekem nem nagyon van pozitív tapasztalatom Tamásokkal, hátha nektek igen. Milyen ember jut eszetekbe a névről?

Valószínűleg ez marad, szeretném, ha neki is igaza lenne, nem csak nekem.


2019. febr. 27. 07:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg Tamást ismerek, ezért ez tipikusan olyan név, amiről nem jut eszembe konkrétan semmi. Van ilyen is, olyan is. Az általános iskolában 3 Tamás nevű osztálytársam volt, gimiben kettő. Volt közöttük csendes, volt nagyszájú. Édesapám munkatársa is Tamás, egy gimis évfolyamtársam aki jogásznak tanult szintén Tamás, unokatesóm férje is Tamás. Abszolút semleges név.
2019. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Én is viszonylag sok Tamást ismerek (tanár, osztálytár, kolléga, baráti körben). Nekem valamiért egyik sem szimpatikus, így ez a név sem.
2019. febr. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
kövér, mamlasz ember jut eszembe róla
2019. febr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Nekem például nagyon tetszik :) és sok jó tapasztalatom is van Tamás nevű emberekkel. A becézése is kedves:Tomi. Ezenkívül nemzetközi név, sehol nem lesz problémája vele.

Nem kimondhatatlan nem nyelvtörő és félreérthető név. Sztem jó kis keresztnév én ajánlanám :)

2019. febr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is semleges, mert sokféle Tamást ismerek. Szerintem normális név.
2019. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem sok Tamast ismerek, az egyik egy volt kollegam, nagyon aranyos, kedves ember volt mindig.

Az osztályomban volt egy Tamás, aki igazi bajkeverő volt.

És egy volt tanárgyakornok is Tamás volt, igazán megértő, jófej fazon volt.

Szoval nekem pozitív élményeim voltak.

Itt a környezetemben baromi ritka név, kb mindenki Noel, Gergő vagy Levente.

A kisebb fiam Tamás lett, igazi nyugodt baba, mosolygós, sokat alvós. Nem bántam meg, nagyon ráillik a név.


Számomra hatarozott, nemzetközi név, nem cifra, nem érzem tucatnak sem, bár megjegyzem, nem ez alapján választottuk.

2019. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Egy teljesen átlagos, semmi extra ember
2019. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Nekem tetszik, adtam volna, de lányom lett. Sok jófej Tomit ismerek, az én korosztályomban gyakori név.
2019. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám! 😊😊😊
2019. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Nekem anyukám mindig azt mondogatta, hogy csak olyan Tamásokat ismer, akik elrontották az életüket. És tényleg, csupa csődtömeg vette körül ezzel a névvel.

Én azóta ismerek "saját" Tamásokat is párat, de azzal együtt, hogy némelyiket kifejezetten szeretem, nem tudnám pozitív tulajdonságaikat kidomborítani. Szóval én biztos nem adnám a fiamnak... Nyugodtan lepontozhatnak a vicces, sármos, sikeres, jó fej Tomik ismerősei, tisztában vagyok vele, hogy ez nem alapigazság, amit leírtam, de több évtizedes saját megfigyelés. :D

2019. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!