Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki csak...

Van itt olyan anyuka aki csak 15 napra kap gyedet? Mert az előző évben nem dolgozott és csak a 15 nap betegszabadság alapján kap gyedet, mert az számít jövedelemnek? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 27 éves anyuka vagyok!Tavaly január 2.-án kiderült hogy terhes vagyok,elmentem táppénzre mert nálunk nem lehet terhessen dolgozni mert veszélyes a babára nézve!A táppénzem és a tgyásom is 75-80 ezer körül volt,viszont a gyedem meg csak 45 ezer adójóváírással együtt!19 éves korm óta dolgozom.A munkahely ahonnan eljöttem gyedre 4évet huztam le!Engem nagyon felháborít ez hogy csak 15napra kapok gyedet,és 45ezret adójóváirással együtt!Én irtam a Házon kivülnek hogy járjunk ennek utánna ki találta ki ezt a rendszert,és hogy változtassanak a gyed törvényén!Remélem van itt még olyan anyuka aki így járt és elmondaná hogy ő mit érez,és hogyan vészeli ezt át!Mert mi már elvesztettük azt a lakást amit meg szerettünk volna venni,és a belefektetett 600ft is!

Válaszotokat előre is köszönöm!


2010. júl. 5. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, hogy így jártál, mindenesetre azért fel a fejjel, lényeg, hogy van egy gyönyörű. egészséges babád! Biztosan nem könnyű, főleg ennyi pénzből, de kitartás, meg fogod tudni oldani!

Szar, hogy így jártál, szerintem nagyon szomorú, hogy a cégeteknél eszükbe nem jut figyelmeztetni téged, hogy milyen kevés lesz így a pénzed. Sajnos valószínű, hogy a törvényt nem fogják megváltoztatni, hiszen ez nem külön törvény, minden egészségbiztosítási ellátást így számolnak:( Kitartás!

2010. júl. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már egyáltalán nem értem hogy mi alapján számolnak.

A gyed az nem kb. 10ezerrel kevesebb mint a tgyás?

Én bruttó 60at kapok majd tgyást,akkor mennyi lesz a gyedem?!Lehet jobban járok ha munkanélküliként megyek gyedre.

2010. júl. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tgyás, és a gyed is az igénylést megelőző évben elért jövedelem 70%-a. A különbség egyrészt az, hogy a gyednek van felső korlátja, másrészt meg az, hogy a tgyásból csak szja-t vonnak, a gyedből meg ezen kívül még nyugdíjjárulékot is. Amennyiben nem éri el a fizetésed a minimálbér kétszeresét, úgy valóban kb. egy tízessel lesz kevesebb a gyed.

Éves jövedelem alapján számolják, az évben volt összes bérezett nap az alap, csak sajnos a kérdezőnek ilyen napja csak a betegszabadság volt, ami a fizetése 70%-a. Vagyis eleve rossz pozícióból indult szegény, mert nem a fizetését, hanem annak csak egy részét tudták figyelembe venni:(

2010. júl. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 45 ezer volt a gyed-em, mert a minimálbér alapján számolták ki (ez nem most volt, hanem kb. két éve). Pedig a keresetem több volt, mert mindig volt túlórám, meg egy csomó műszakpótlékom, és a tgyás-ba ezek is beleszámítottak, a gyed-be meg nem. Mondjuk én ezt tudtam is. Ha ennyi, hát ennyi, van, akinek még kevesebb.


Viszont azt nem értem, hogy mi az, hogy 15 napra kapsz gyed-et. Csak 15 napra kapod, és nem két évre? Vagy hogyan? Vagy 15 nap alapján számolják ki?

2010. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy értette, hogy a gyed alapjának megállapításakor irányadó időszakban csak 15 bérezett napja volt (ez a betegszabadság). Ilyenkor, ha más jövedelem nincs, ez lesz a gyed alapja.
2010. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

15 nap betegszabadság a gyedem alapja,így kapok gyedet!Ami 45 ezer adójóvárással együtt!

Ha az Orbán megszünteti az adójóváírást akkor csak 30 ezer lessz!Na és akkor mi lesssz?Albérletben lakunk,plussza van egy hitelünk amit törleszteni kell!Párom is csak 100 ezrert keres!

Segítségünk nem igazán van!

Dolgozni nem tudok mert a cégem nem vesz még vissza!

Párom dolgozik és mellete fősulira jár!

Így jártunk a szar rendszer miatt!

Az ember nem lehet beteg,meg gyereket sem szülhet mert akkor ilyen helyzetbe kerül az elszámolási rendszer miatt!

Lehet nekem sem meg páromnak sem kellet volna dolgozni,és az állam nyakára szülni 6-7gyereket!Akkor kapnám én is a 100ezreket meg a különböző segélyeket.Lenne egy nagy házam mercivel a garázsban,meg egy tonna fuxom!Csak éppen nekem nem ez a felfogásom!Ugyeltem arra hogy munkahelyről menjek dolgozni és ne csak ugy szüljek az állam nyakára!Megérte mert született egy gyönyörű kisfiam,csak eltartani magunkat ennyi pénzből nagy kihívás!Így nagyon nehéz!

2010. júl. 5. 10:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Javítanék:Ugyeltem arra hogy munkahelyről menjek gyedre,és nem az állam nyakára szülni gyereket.Elvesztettük azt a lakást amit meg szerettünk volna venni,és a belefektetett 600ezret is.
2010. júl. 5. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!