Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Leó, vagy...

Mi a véleményetek a Leó, vagy a Leopold névről, esetleg a Tódorról?

Figyelt kérdés
Június végén érkezik a fiunk, a névválasztáson gondolkodunk egyre többet, egyelőre ez a három név a befutó. Mi a véleményetek róla? Ti melyiket valasztanátok? :) Nehezen tudunk dönteni! :)

2019. máj. 22. 22:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem tetszik a Leopold! :)


Engedjük már el ezt a húsz év múlva mi lesz egy állásinterjún ilyen névvel kérdést. Tele lesz már a világ Ajándékkal, Vanìliával. Az Alma, a Piroska, a Mercédesz sem jobbak, mégis mindenki megszokta. Ezeket is meg fogja.

2019. máj. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egyik sem tetszik.

Manapsag nagyon hulye neveket adnak az emberek Pl Zeteny

2019. máj. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%

Ugyan nincs a felsoroltak közt - ezek nekem annyira nem jönnek be -, de hangzásban a Leon hasonlít a példákra, amit már egy fokkal jobbnak tartok.

A Tódor nagyon nem tetszik.

2019. máj. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A Leóról az oroszlán, a Leopoldról Mozart papa jut eszembe, a Tódorról pedig Krisztyán Tódor, meg valami meseszereplő a Talmi és Tódi című mesesorozatból, illetve a Gumimacik című rajzfilm sorozatból.

Német származásúak vagytok, hogy ilyen neveken gondolkodtok? Nekem tetszenek a német nevek, de ezek valahogy nem jönnek be.

2019. máj. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tetszik egyik se
2019. máj. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Idétlen nevek sajnos - szerintem. Ugyebár az, hogy kinek mi tetszik, az szubjektív.


Felhozták a Leonárd nevet, az sem rossz, vagy pl a Lénárd. Ismerek felnőtt férfit, Lénárd a neve, teljesen elfogadható, semmi idétlen vagy extremitás-erőltetés nincs benne.

2019. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Attol hogy 20 ev mulva sok frodo is lesz, meg ugyanugy ki fogjak oket nevetni:) nem egy begyoposodott ven csirke vagyok, csak egy olyan fiatal felnott aki nem fogja a sajat gyereket megszivatni.
2019. máj. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A Leopold nevet véletlenül se adnám,nálunk Leopoldov egy börtön,mindig ez jutna róla eszembe...
2019. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább Leó, Leon, Leonárd, vagy Lénárdot adnék

Leopold nekem nemigazán tetszik; nekem valamiért kicsit komolytalan a hangzása

meg nekem a Tódor is kicsit olyan bohókás, de a Teodor, tehát külföldiesen, az meg nagyon szép, és szerintem magyar névként is meg tudja állni a helyét a Teodor. Meg a Tódor az még nem hangzik szépen; a Tódor névnél szinte bármi jobb, ez egyáltalán nem szép; a Leopold már egyébként nem rossz. Viszont a Leó nekem kicsit túl rövid, kicsit mintha becenév lenne; úgyhogy ahelyett adnék hosszabb alakút; de nem a Leopoldot, bár az a név is rendben van, de a többi amit felsoroltam , azok szebbek szerintem:):)

2019. jún. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

*A Leónak teljes névként, mintha hiányozna a vége; mintha olyan hanyagul befejezetlen lenne.

Viszont még akár a Leopoldot is el tudom képzelni Leó becézéssel; de egyébként szal a többi amit írtam számomra tetszetősebb.

2019. jún. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!