Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit mikor vezettetek be...

Ti mit mikor vezettetek be ekcémás kisbabátoknál?

Figyelt kérdés
Nagyon eltérőek a vélemények és tanácstalan vagyok. Kisbabám 8 hónapos és eddig: gyümölcs, zöldség, csirkemell. A fiatal védőnő szerint nem kell megvárni az egy éves kort tojással, túróval, gluténnal stb. Az idősebb doktornő szerint pedig csak csirke, zöldség, gyümölcs, rízs és más nem. A neten is mindenfélét írnak.

2019. szept. 27. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A gluténnal már elkéstetek, azt elvileg fél éves korig ajánlott bevezetni. Mind a 4 gyerek 5 hónaposan kapott glutént, 7,5-8 hónaposan joghurtot, sajtot, túrót, 10 hónaposan tojássárgáját, 11 hónaposan fehérjét. Télen született mindegyik, 1 éves koruk után kaptak rendesen peret, málnát, stb, amikor szezonja volt. Másfél évesen megvolt gomba, dió, mák, minden. 😊
2019. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, hogy a legújabb ajánlások szerint korán érdemes az allergéneket, de az ekcémás babáknál is? Olyan szörnyűséges, hogy ilyen ellentétben vannak az orvosok. Nem tudja az ember mivel tesz jót, rosszat..
2019. szept. 27. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Fiamnak kb. egy éves koráig szeborreás ekcémás foltjai voltak (ezt gyermekorvos állapította meg),később atópiás ekcémát diagnosztizáltak nála (bőrgyógyász,4 évesen)Mindent a jelenleg érvényes ajánlások szerint vezettem be,1 éves kora óta dobozos tejet iszik.Bőrgyógyász azt mondta,az atópás ekcéma nem függ össze a táplálkozással,nincs szükség diétára.Szerintem a magad megnyugtatására el lehetne vinni a babát bőrgyógyászhoz,aki egészen biztosan megmondja,hogy mit ehet és mit nem.
2019. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gasztroenterologushoz vinnem ezzel a helyedben, mert nem mindegy az ekcema oka. Nalunk a tejfeherje es a gluten is problemas, mar anyatejen keresztul kiderult, es ilyen esetben NEM szabad tul koran beveztni tudtommal, az ESPHGAN korai bevezetls ajanlasa egeszseges gyermekekre vonatkozik. Ha tunetel mar korabban, akkor minimum 1-1,5 eves korig erdemes varni, es akkor visszaterhelni orvosi “felugyelet” mellett.
2019. szept. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy voltunk már egy bőrgyógyásznál, aki csak a tünetet kezelte és azonnal szteroidot írt. Aztán mondta a gyerekorvos, hogy szteroid jajj ne, majd mikor 5 db nap múlva újra belobbant, akkor felírta a szteroidot egyből ő is :D Annyi van nálunk, hogy tápszeres a baba. Így amióta ekcémás nem tudott találkozni allergénnel, maximum a tápszer. Már 3 hete milumil peptit kap, de nem nagyon változik. A la roche posay egyik terméke, ami úgy ahogy szinten tartja, de ez csak tüneti kezelés. Budapesten élünk, most be vagyunk jelentkezve ide az alkotás útra egy másik bőrgyógyászatra, de október végére kaptunk időpontot csak. Ezért is van a kérdés, hogy adhatok-e vajon mást a hús, gyümölcs, zöldségen kívül. Ki hogy csinálta. :)
2019. szept. 28. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
En nem adtam. Evente egyszer volt terheles, de legeloszor 1 evesen probaltunk ra ujra. Nalunk antihisztamint kap (Cetirizin+zsiros alapu kamillas krem, ha enyhebb, Urtimed+szteroidos Advantan krem keverve felesben allergiara valo baziskremmel, ha akut, de o mar 3,5 eves). Most nyaron egyaltalan nem kellett kapnia. Nslunk meg nem teljesen tisztazott, hogy mi okozza, esetleg most kezdte-e kinoni.
2019. szept. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Kislányom születése óta ekcémás. 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, de elejétől kezdve pótolni kellett tápszerrel. 8 hónaposan adtam neki először tejtermékeket, addigra a gluténen már túl voltunk. Szerintem nyugodtan adhatsz neki több mindent. Az én tapasztalataim szerint nem nagyon befolyásolja az étel. Legalábbis nálunk nem. Nekem ő most 2,5 éves, folyton szteroidot kellett használnunk, ha előjött, mert semmitől nem múlt el. Gyógyszertári fürdető is csak ideig óráig jó. Ha valamit megszok a bőre, váltani kell. 3 hónapja mosok ecoegg mosótojással, azóta nem jött ki az eckéma.
2019. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!