Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki 4honaposan kezdte a...

Aki 4honaposan kezdte a hozzataplalast azoktol kerdeznek? Lent

Figyelt kérdés
Mennyit eszik meg a babatok es miket? Bolti uveges vagy te keszited neki? Nem kerek olyan megjegyzest hogy ra ert volna meg elkezdeni.

2019. dec. 28. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig saját készítésűt adtam neki, volt üveges is, vészhelyzet esetére, pl. ha elmentünk otthonról, az egyszerűbb volt.

Kezdésnek alma, krumpli, sárgarépa, sütőtök, őszibarack, cékla ment. Meg más is, de az manpság nem trendi, szóval nem írom le.

2019. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Salátá kihagytam. Az nagy kedvenc volt mindháromnál.
2019. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan még nem beszélnék hozzátáplálásról. Inkább kóstoltatás. Pár kanállal eszik a baba. Az első 90 grammos répapürének a felét 3 napig nyammogta a fiam. Boltival kezdtem, ez egyszerűbb volt. A bolti püré eláll 3 napig a hűtőben. Csak ne egyen bele az üvegbe a baba. Tegyél ki külön tányérba 2-3 kanállal, azt melegítsd meg, többi mehet a hűtőbe. Másodiknak egy szintén 90 grammos sütőtök pürét vettem, azt már teljesen megette.
2019. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is inkább csak kóstolgatott. Érdekelte, ügyesen is evett de rendes adagokat csak olyan 7-8 hónaposan evett (mármint annyit hogy ki is bírjon vele 2-3órát). Kóstoltattam vele répát, krumplit, almát, barackot. Üvegest vettem, egyedül a répát főztem én és az almát reszeltem. Később már én főztem neki de mindig volt otthon üveges ha mentünk valahova vagy ilyesmi :)
2019. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is üvegeset adtam neki először. Alma, répa, barack voltak az elsők. Nekem tápszeres a kislányom, kb 1 hét alatt ki lett váltva a tízórai, mert hiába csak 2-3 kanállal akartam adni a tápszert utána már nem fogadta el. A többi étkezéssel is ugyanígy jártam, ha elkezdtem valamit bevezetni akkor csak az kellett neki. Akkor szereztem be egy bébiétel készítőt, onnantól mindent én csináltam neki. Van üveges is B tervnek, vagy ha elmegyünk itthonról.
2019. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan kezdtük de már addig is csak vergődtünk vele, mert 3 hónapos kora óta nem lehetett mellette enni, mindent kinézett az ember szájából, folyt a nyála, görbült a szája ha látta, hogy eszünk. Őszibarackszezon kellős közepén lett 4 hónapos, evidens volt, hogy a saját termesztésű vegyszermentest kapja először. Nekünk szerencsénk van mert a szüleim nagy területen gazdálkodnak, rengeteg gyümölcsfa, zöldség van saját termesztésű, egész nyáron fagyasztottam neki ami korábban termett, mint hogy elkezdhettük volna a ht-t. Most 7 hónapos. Szeretek amúgy kotyvasztani neki, de bizony vannak olyan napok, amikor egyszerűen nem jut idő a főzőcskére, ilyenkor kap üvegeset. Nem ördögtől való, nyugodtan adj neki, ha úgy jön a lépés. Szerencsére a lányom mindent, de tényleg mindent megeszik. Eszembe sem jutna megszólni hogy korán kezded, én is azt az elvet vallottam hogy 6 hónap, de letagadni sem lehetett, hogy a lányom 4 hónaposan megérett rá és kész. A legelső pillanattól ügyesen nyel, tátja a száját, kér még, soha nem nyelt félre semmit. Persze vannak babák akik nem igénylik, náluk nem kell erőltetni, de felesleges húzni szerintem egy 4 hónaposan érett babát még hetekig.
2019. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Almalevet, majd pürét kapott. Bolti almából készítettem.
2019. dec. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Először hippet kapott, rèpàt, majd rèpàs krumplit aztàn vegyes zöldsèget.Almàt pur nemszereti csak ha banànnal van keverve.

Ma vettem bio almàt, krumplit, rèpàt, banànt.Ezeket megfőzöm (igen a banànt is), ès utàna turmixgèpbe pürèsítem.szereti a boltit is meg amit èn csinàlok azt is.Sàrgarèpa a kedvence.

2019. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6os mintha magunkat olvastam volna 😁 jelenleg boltit adok neki de van hogy meg eszik fel uveg gyumolcsot folleg ami izlik neki.
2019. dec. 29. 19:37
 10/10 khniki ***** válasza:
Mi 3 hónaposan kezdtük. Az almát én reszelem neki, meg brokkolit krumplival én főzöm. Most a többit üvegesből adom. Nem lehet másbol olyan kis mennyiséget ertelmesen csinálni otthon.
2019. dec. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!