Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 360 fokos itatópohár vagy...

360 fokos itatópohár vagy szívószálas? Melyikkel jobb kezdeni?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz, most kezdjük majd a hozzátáplálást. Csak cicizett eddig, cumisüveget vagy cumit nem használunk, nem tudom, ez számít-e.
2020. dec. 27. 09:36
A kérdező szavazást indított:
360 fokos
Szívószálas
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyik se. Sima kávéspohár a tuti.

Első gyereknél felvásároltam a boltot, minden csodaitató megvolt, ennek köszönhetően nagyon későn tanult meg inni. Egyébként Munchkin 360 és a Munchkin szívószálas volt a kedvence, de nem tanult meg tőlük hamarabb. 2,5 évesen kezdett nyitott pohárból sikeresen inni, de még 3 évesen is leitta magát.

Második gyereknél kávéspoharat használtunk 6-8 hónapig, utána Doidy-t, de bármelyik sima műanyag megtette volna. 10 hónaposan már önállóan ivott belőle. 1 évesen már semmit nem locsolt ki.

2020. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pff, na még jó, hogy megkérdeztem. Erre a lehetőségre nem is gondoltam. Köszi :)
2020. dec. 27. 09:55
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Szinten sima kávé s pohar
2020. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet próbálkozni sima pohárral, de szerintem még kicsi hozzá. Mi is próbáltuk, de mindig magára öntötte. Lehet, nem voltunk elég kitartóak, inkább szívószálasat vettünk, de azt is egyéves korától. 6 hónaposan még korai lenne.
2020. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én feles pohárból itattam
2020. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4, mondok egy meredeket: fogni kell kezdetben és itatni 🙈

Nem odavágni a kávéspoharat, hogy nesze 😂

2020. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is kávés pohárral kezdtem anyukám javaslatára és áldom is hogy megosztotta ezt velem. Mert tényleg nagyon hamar megtanult pohárból inni egyedül is. Természetesen az első hónapokban fogni kellett neki.

És mondom ezt úgy hogy nem egy csoda ügyes gyerekem van, 2 évesen is úgy eszik egyedül mint mások másfél évesen... de inni gond nélkül tud pohárból már elég régen.


Van egy barátnőm aki a 2 évesnek a mai napig 360 fokos poharat ad és halvány sejtelme sincs a gyerkőcnek mit kezdjen egy rendes pohárral. Az egész a nyakában landol.. jo persze ez másik véglet tudom.

2020. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, nem annyira a másik véglet. A 360 fokos semmire nem tanít meg. 1, akkor jön belőle ha ráharap a gyerek (pohárra nem harapunk), 2, azt se tanítja meg, hogy mennyire döntheti a poharat.

Tehát átverés az egész, "saját bőrömön tanultam meg".

Második gyerekkel mi is kávés poharaztunk.

2020. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

#8

Azt nem tudtam hogy így működik a 360 fokos pohár.

Viszont a másik végletet úgy értettem hogy ha használ is valaki ilyet 2 éves korra mellette azért meg lehet tanítani a rendes pohár használatot is.

Nekünk is volt csörös és szivoszalas üvegünk is. De ezeket csak arra használtam hogy pl a játszótéren ha szomjas lesz tuti ne öntse le magát mondjuk hidegebb évszakban. De itthon közben mindig sima poharat adtam.

2020. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!