Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell áttérni püréről...

Hogyan kell áttérni püréről darabosra?

Figyelt kérdés
A kisfiam nem szereti már a püret, viszont a túl darabostól öklendezik, hogyan kell hozzászokatni?

2021. jún. 7. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezes természetes, először meg kell tanulnia, hogyan kell azt nyelni, mekkora darabokat, hogy rágja stb. Először minden baba öklendezik. Szép lassan megtanulja es abbahagyja.
2021. jún. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Én pürét nem nagyon adtam neki.Csirkecombot rizzsel és fokozatosan azt amit mi ettünk.
2021. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor hagyjam hogy öklendezzen és kitúrja? aztán szépen lassan belejön? de ugy ha nem lakik jol? mert fele be fele ki?
2021. jún. 7. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:

En pureset adok plusz ele rakok darabkakat (fott repa, kenyergalacsinok, kicsi husdarabok, rizs fott borsoval stb)


Az elsonek igaza van, eloszor oklendezni fog aztan jobban fog menni.


-Az en lanyom igy tanulta meg hogy ha tul sokat tesz a szajaba akkor kiloki a felesleget a nyelvevel. (Ez eleinte gyakori gond volt hogy fogalma se volt mekkora mennyiseget erdemes a szajaba tomni es csak pakolta)


-igy tanulta meg sokaig ragni a darabokat (2 foga van). Eszrevettem hogy ha erzi hogy kicsit kemenyebb falat sokaig forgatja mar a szajaban.


-ami nem olvad el a szajaban vagy nem tudja osszenyomni az inyevel abbol csak kicsit adok amit akar egybe is lenyelhet.


-sokszor kinalom vizzel cumisuvegbol a nyeles igy onkentelenul is tortenik 1-2 problemasabb darabnal.

2021. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolso!

egyszerre kinalod pürével es falatkával is?

2021. jún. 7. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Én a pürébe raktam a krupli darabkákat.
2021. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, egyszerre lehet ugy is ahogy a 6 irta en csak azert szeretem igy mert lefoglalja magat kozben hogy felcsipegeti. Ele teszem az etetoszekre a darabokat es minden falat utan a szajaba is rakok kanallal. Allitolag jot tesz a finommotorikus mozgasuknak hogy a ket ujjukkal csippentenek de en ugy latom egyre jobb is benne mar egeszen pici morzsaszeru kenyerdarabkakat is ovatosan ket ujjal megtud fogni. Persze nem mindent sikerul a szajaba raknia altalaban az oleben az ebed vegere is jut :D de igy nem kell kaja kozben stand upot nyomnom mert dolgozik o is kozbe, ez ido alatt el is szokott fogyni a kanalazos kaja is. 9 honapos egyebkent. En igy csinalom, nem tudom hogy a szakemberek hogy ajanljak.
2021. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!