Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ezek voltak a bébikajában,...

Ezek voltak a bébikajában, baj ha a baba evett belőle? Fájhat tőle a hasa?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gyerekek 5 hónaposak, 4.én töltik a félévet. Ezek voltak a boltban vásárolt bébikajában:

Sárgarépa, kokúszdió, hagyma, paradicsom, sütőtök, mangó és egy kevés fokhagymát is tartalmazott.

Mivel ebbe a korcsoportba ajánlották, ezért nem néztem meg mik vannak benne, de amikor dobtam kifele az üvegét észrevettem hogy miket tartalmaz. Lehet tőle valami baja a piciknek?



2021. júl. 26. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Mint pl? mi bajuk lehetne?
2021. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fokhagyma miatt nem fog e fájni a hasuk? Nekem kicsit fura hogy ilyen korban fogyasszák.
2021. júl. 26. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Max, hogy jóllaktak... 🤦‍♀️

Szerinted a babakaja gyártók pereket akarnak a nyakukba?

Az ajánlások pedig nem kőbe vésettek.

2021. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
AKÁRMI miatt fájhat a hasuk.
2021. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Esélytelen hogy értelmes társadalom lesz valaha is…
2021. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

A fokhagymát elég hamar be lehet vezetni,az egyik első fűszer. :)

A kókusz allergizál legkevésbé,a többit meg mindet elsők között lehet bevezetni. Nem lesz semmi,ne aggódj.

2021. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Én bevallom, hogy egyáltalán nem szoktam elolvasni a bébiétel hozzávalóit. Van pár kedvenc márka, abból az életkorának megfelelőt megveszem és megeszi. Nem tartozom a "kukacosabb" anyukák közé, akik szerint a cukor, a glutén meg a nem tudom még micsoda ördögtől való.
2021. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én azt tapasztaltam, hogy az életkori ajánlás az üvegen csak az étel állagára vonatkozik, nem arra, hogy mi van benne. Ezeket az összetevőket egyesével kell kóstolniuk, 2-3 napig, aztán 2-3 napig semmi új. Így kiderül allergiás-e valamire. Paradicsomot pl. csak 8 hónapos kortól kaphat, héj nélkül. Nagyon meg kell nézni mi van benne. 5 hónapos babának válassz 1-2 összetevős ételt és csak olyat, amit kóstolt már. Később, ha egyszerűbb egy új ételt bébiétel formájában bevezetni (pl. hal), akkor olyat válassz, amiben semmi más új nincs.
2021. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!