Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős volt babátok...

Mennyi idős volt babátok mikor előszőr kapott tojást(tojásfehérjével), dióféléket, tejtermékek közül tehet,tejfölt,főtejszínt illetve az aprómagvas gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
10 hónapos múlott a kisfiam, eddig az allergének közül bevezettük a glutént illetve már kap naturjoghurtot,túrót,sajtot. A napokban kapott tojást is tojásfehérjével, minden rendben volt. A táblázatom szerint amit a védőnőtől kaptam a többi dolgot egy éves kor előtt nem javasolt, viszont érdekelne ki mikor tudta bevezetni őket?
2022. jan. 5. 14:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tejet,főzőtejszínt*
2022. jan. 5. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

7,5 hónaposan már rántottát evett a lányom

7hónapos kora óta kap tejtermékeket (kb 7hónaposan kezdtük amúgy a ht-t)

Diót most kapott 11hónaposan


Blw-zünk, nem aggódom túl

Ha 7hónaposan allergiás lett volna akkor 11hónaposan is az lenne☺

2022. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A bevezetési táblázatoknak az égvilágon semmi értelme, főleg ha megnézed, kb mindegyik táblázat mást ír máskori bevezetésre és a világ különböző pontjain más szemléletek szerint etetik a gyerekeiket minden probléma nélkül. Az óvatosság sosem árt, meg figyelemmel kísérni, hogy valamitől lesz-e baja, de azért néhány egyértelmű tiltáson túl (füstölt áru és méz, nyers tojás) nem igazán van értelme ezeknek.

A lányom egyik első étele a bundás kenyér volt tejföllel-sajttal. Szóval ebben volt rendes tojás (fehérje és sárgája is), tejföl és sajt is, 6 hónaposan (azt már meg se merem említeni, hogy csíkokra vágva kapta a kezébe, nem turmixolva kanálon). Aprómagvas gyümölcsöket csak azért kapott 9 hónaposan, mert akkorra jött el a szezonja, egyébként simán adtam volna neki korábban is. Ha lenne a családban allergiás vagy szoptatás alatt tünetelt volna bármire, akkor én is óvatosabb vagyok, de így semmi okom nem volt félni és nem is történt baj.


Szerintem a táblázatok tök jó tippeket adnak a főzéshez, de nem szentírás, abszolút szülői kompetencia kérdése, hogy mit mikor adsz neki. Ha te úgy érzed, már mehet, akkor próbáljátok ki kisebb mennyiségben, aztán majd meglátjátok tünetel-e bármire is.

2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az eper volt amúgy az egyik kezdő kaja amit adtam. Nyers tejet nem kapott még (tehát nem issza csak úgy)

Meg a füstölt és tk termékeket kerülöm

Meg persze a mézet


De ezek botulizmus és fuzárium veszélyesek, így ezzel nem kockáztatok


(2es voltam)

2022. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A táblázatok a jelenlegi irányelvek szerint elavultak. Az allergéneket kifejezetten érdemes egyéves kor előtt bevezetni, mivel az indokolatlan késleltetés éppenhogy növeli az allergia esélyét. Természetesen minden allergént óvatosan kell bevezetni, vagyis önmagában kis mennyiségben, más új alapanyaggal nem egyszerre.


Amúgy én kb úgy csináltam mint kettes, csak nem blwztünk. Semmi gondja nem volt.

2022. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Tejtermék nyugodtan mehet, olajos magvakat én csak őrölve adtam, azt is lehet már, epret majd a következő szezonban már adhatsz neki.
2022. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezeket még nem vezettük be. Most 7 hónapos a babám. Viszont nálam ezek a táblázatok csak irányadóak, egyiket sem követem szigorúan. Nincs is két egyforma. Pont a napokban válogattam az üveges bébiételek között, és valamelyikre rá volt írva gyárilag, hogy 8 (hónapos kortól) idegen nyelven. Megforditottam, és a ráragasztott magyar szöveg szerint 12 hónapos kortól adható. Tehát országonként is teljesen eltérő az ajánlás.

Én pl. első gyümölcsnek a banánt adtam 4,5 hónapos korában, amit elvileg csak 7 hónaposan lehetne bevezetni. Úgyhogy haladunk szépen olyan sorrendben, amit jónak látok, arra figyelek csak, hogy egyszerre mindig csak egy új étel legyen bevezetve.

2022. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív visszajelzéseket, bíztam benne, hogy hasonló válaszokat kapok és megerősítetek abban, hogy nyugodtan haladhatunk akkor velük szépen óvatosan. Szuper, köszönöm segítséget!
2022. jan. 5. 19:31
 9/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a tejre tudnátok tippet adni, hogyan adjak neki? Valaki azt ajánlotta, hogy előtte forraljam fel és hígítsam fele-fele arányban vízzel. Ennek lenne így értelme vagy adhatom enyhén megmelegítve hígítás nélkül? Igazából pár kortyot kapna csak mert pohárból tud csak iszogatni, cumisüveget nem fogadja el ami már nem is gond mert anyatejes is még részben.
2022. jan. 5. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen felesleges szerintem(!) tejjel itatni

Bőven elég a víz és az anyatej:)

2022. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!