Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és mivel kezdjem a...

Mikor és mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos és anyatejes. Hogyan vágjunk majd bele? Még nem kezdjük, csak érdeklődök felőle.

2022. szept. 11. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Vannak erre táblazatok
2022. szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Javaslom a manómenü oldalt, fb csoportot, alkalmazást. Nagyon hasznos, korszerű irányelveket, infókat, táblázatokat tartalmaz.
2022. szept. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha megérik rá. Védőnővel/dokival egyeztess. De max 6 hónaposan.


Én mind a 2 gyerekemmel 4 hónaposan kezdtem.


Belevágni? Először 1-2 kanállal kostoltatni, fokozatosan haladni. Vannak táblázatok is, ha gondolod, de én pl egyiknél sem használtam.


Eleinte az alap gyümik, zöldségek. Majd jöhet a hús, glutén, tejtermékek. Mindig egyre több, változatosabb

2022. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, melyik faktát szeretnéd.


Ami általánosságban elmondható, hogy a magyar ajánlás elavult. Nem kell a 3 napos bevezetgetés, nem kezdünk 4 hónaposan, döntött pozícióban nagyobb a félrenyelés esélye, így a döntött etetőszék nem jó.

Érdemes megvárni az érettség jeleit. Nyelvkilökő reflex elmúlása, stabil törzstartás, de még jobb a stabil ülni tudás. Nem kell törekedni az étkezések kivaltására, bőven ráér a mennyiségi étkezéssel másfél éves korig. Egy éves korig a fő táplálék az anyatej, vagy tápszer.

A legtöbb védőnő az alma-répa krumpli szentháromsággal indít, táblázattal bombáz, ami teljesen logikátlan, és elavult. A baba mindent ehet a kezdetektől, ami tilos, az a nyers hús (füstölt húsáru) , nyers tojás, méz, kerülni kell a sót és lehetőleg a szabad cukrokat.


A hozzátáplálás történhet pürékkel, vagy vagy falatkákkal (blw), van, aki a kettőt keveri, bár ezt kevésbé ajánlják.


Vannak jó könyvek a témában, pl sablonmentes, kiskanál kommandó, anya, kérek még.

Mindháromban vannak jó információk, ötletek, receptek.


Én blw elvek szerint kezdtem, a lányom azt eszi, amit mi. Az első dolog, amit kóstolt, kenyér volt, amit lelopott a tányérról. Mikor főzök, többnyire az ő adagját kiveszem sózás előtt, de mi is kevesebb sót használunk, inkább egyéb fűszerekkel ízesítek.

Pürés formában csak azt kapja, amit mi is úgy eszünk. Pl krumplipüré, joghurt, stb.

Nem mondom, sok maszatolással jár, de pürés megoldásnál is láttam már tetőtől talpig kajás gyereket.

Ma pl nagy élvezettel rágcsált egy szál újhagymát, amit elvett az asztalról.


Hónapokig olvastam utána a hozzátáplálásnak, körbejártam a blw és a püré témát is, mire elkezdtük. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, mindkettőt lehet jól és borzalmasan csinálni.

Nekem az a célom, hogy a lányom nyitott legyen az új dolgokra, szívesen kóstoljon, és egészségesebben, változatosabban együnk mi is.

Eddig jól haladunk.

2022. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Kedves utolsó válaszoló! Hány hónaposan kezdted a hozzatáplálást? Már tudott stabilan ülni a kislányod?
2022. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Igen, a stabil ülés 6 és fél hónaposan megvolt, akkor kezdtem. Eleinte az ölemben ült, de ezt én nem éreztem komfortosnak, zavart, hogy nem látok rá teljesen az arcára, így etetőszékben folytattuk. Gyönyörűen, egyenesen ült, nem támaszkodott, nem dőlt el.

Persze ekkor még csak az etetőszékben ültettem, a nap többi részében nem ült, ezt gyógytornász jóvá hagyta, végül 8 hónaposan ült ki magától.

2022. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!