Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem kellene több tej alapú...

Nem kellene több tej alapú étkezés neki?

Figyelt kérdés

A fiam 6 hónapos. Orvosi és védőnői tanácsra már hozzátáplálunk.

Most úgy néz ki, hogy reggel eszik tápszert, délben főzeléket, uzsonnára megint tápszert. Vacsora tejpép, utána lefekvés előtt megint tápszer.

A gyerekorvos meg állandóan piszkál, hogy mikor eszik gyümölcsöt? Mondom vagy a főzelékbe teszek, vagy a tejpépbe is szoktam neki olyat, amit már kóstolt.

Erre most kitalálta, hogy mivel délelőtt nem eszik a gyerek, így uzsonnára adjak gyümölcsöt. Na de akkor már baromi kevés lesz neki a tápszer. Vagy csak én gondolom túl? Én úgy emlékszem, fél liter tej alapú étkezésnek meg kell lennie.


2022. nov. 21. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Esetleg 10órai?


Igaz nekem anyatejes volt mind 2 gyerek.


6hósan kb:

Reggel szoptatás (majd rendes reggeli, ezt valtottuk ki utoljára)

10órai gyümőlcs(ez volt az első kiváltott)

Ebéd főzelék (2.kiváltott)

Uzsira tejtermék (3.kiváltott)

Majd vacsira szoptatás (4.kiváltott)

Éjjel 2x szoptattam.


Ez a 500ml tejalap csak magyarországon divat "a nayg nyugatra" már tudják, hogy a tejtermék nem tartalmaz annyi vitamint, calciumot, mint itthon ezt eröltetik. Változatos étkezés és ennyi.

2022. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudok tízórait adni. Reggel 8-fél 9 körül reggelizik. Általában 9-fél 10 körül elalszik, és alszik 11-ig kb. Utána nem éhes, általában dél körül éhezik meg, akkor meg már ebéd van.

De ha mondjuk fél 12 körül eszik gyümölcsöt, és fél 3 körül főzeléket, akkor is ugyanott vagyok, hogy 3x eszik szilárdat.

2022. nov. 21. 10:20
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Szintén anyatejes a babám, így nem tudok okos lenni a témában, de szerintem ne stresszeld túl. Hülye tanács, de hallgass a megérzéseidre. 6 hónapos a kislányom, kevés a tejem. Az orvos azt javasolta 1 hónapja, hogy tápszer helyett kezdjünk kóstolgatni. Most egy kiváltott étkezésünk van, ami az ebéd, de ezután is mégkínálom még cicivel. Van hogy elutasítja, van hogy kortyolgat párat.

Fél 9 körül kel reggel. Éjszaka nem ébred, így reggel jól bekajál tejből. 1,5-2 órát van ébren, majd cicin elalszik, de ilyenkor nem eszik már mennyiséget. Változó mikor kel, utána szoktam várni 20 percet, majd tálalom az ebédet, ami vagy gyümölcs, vagy zöldség püré. Következő alvás előtt megint cicit kap, majd ébredés után megint próbálok neki valami uzsit adni. Én nem csinálok ügyet abból, ha egynap kétszer ugyanazt kapja, vagy csak egyszer kap, picike még. De úgy látom, hogy erre a két alkalomra nyitott. Megfigyeltem, hogy pl. ébredés után közvetlenül nem tud/akar enni (én is ilyen vagyok), elalvás előtt viszont már nincs türelme hozzá, elutasító.

Szerintem logikusan minél több a tápláló, normális, változatos étel, annál jobb, de a te babád is nagyon pici még, figyelj a jelzéseire és kínáld nyugodtan a kaja után tápszerrel is. Majd alakulgat. Az biztos, hogy ilyen szinten kőbevésett "szabályra" nem kell alapozni.

2022. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én úgy gondolom, hogy akkor is kap gyümölcsöt, ha azt nem önmagában eszi. Pl. Sütőtök-alma, cukkini-alma, répa-alma, sütőtök-barack.

De a tejpépbe is szoktam tenni neki, mikor mi van éppen. Banánt, almát, barackot. Imádja a gyümölcsös tejpépet.

Tegnap meg ma a főzelék nem is nagyon csúszott, szerintem a foga miatt, mert ma pl.tápszert simán evett ebédre. :)

Csak nem értem a gyerekorvost, hogy hova akar sietni.

2022. nov. 21. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Biztosan nem adnék 3-szor szilárd ételt egy 6 hónapos babának. Még az sem lenne baj, ha csak tápszert enne. Én egy étkezésre adnék gyümölcsöt, egy étkezésre pedig zöldséget hússal. A többi tápszer lenne, a tejpép teljesen fölösleges.
2022. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem tejpépet eszik este, akkor éjszaka felkel enni. Ha kap tejpépet, akkor alszik.
2022. nov. 21. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de mindenre van kifogásod.

Minden válaszba belekötsz, hogy ez ezért, az azért nem jó. A gyerekorvos tanácsa megintcsak nemjó

Akkor minek tetted fel a kérdést? Csináld agogy akarod és ennyi

2022. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs mindenre kifogásom.

Csak elmondtam, mit hogyan csinálunk. És nem azt mondtam, hogy a gyerekorvosnak nem lehet igaza. Csak nekem furcsa, hogy egy6 hónaposnál már 3 étkezést akar kiváltani.

Azt meg végképp nem értem, miért nem jó neki, ha a zöldség mellé kap gyümölcsöt? Mitől más, ha önmagában adom?

2022. nov. 21. 21:04
 9/9 A kérdező kommentje:
És egyáltalán nem kötöttem bele semelyik válaszba. Nem tudom, ezt honnan vetted.
2022. nov. 21. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!