Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A sárgabarackpüré okozhatta a...

A sárgabarackpüré okozhatta a bőrtünetet?

Figyelt kérdés

Üveges sárgabarackot kóstolt ma először.

Utána cicin altattam el kicsivel később, hagytam az ölemben aludni, majd miután felkelt az arcának azon a felén amin aludt észrevettem piros pöttyöket, amik el is múltak maguktól egy idő után. De csak a jobb orcáján volt.

Hagyjam a barackot inkább? Hagyjak ki valamennyi napot és kóstoltassak mást? Vagy most inkább semmit?

Neten csalánkiütést írtak meg orvost, de nem olyan volt vagy csak nem olyan vészes és ezért nem hasonlított a netes kèpekre, nem tudom.



2023. jan. 28. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

sárgabarackkal kezdted a hozzátáplálást, vagy kapott már vmi mást is a babád? mennyi idős? mennyit adtál neki?

szerintem egyébként nem a barack miatt volt, az nem hinném hogy elmúlik így pikkpakk. de ha kiprobalod holnap, kiderül, csak akkor ne rajtad aludjon :)

nekem egyébként a védőnő az első időkre csak az őszibarackot mondta, a sárgát nem. és pl. a manómenüs táblázatban is csak 7-8 hónaphoz írja, nem tudom mi miatt

2023. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi idős?

Lehet csak a melegtől volt ahogy azon feküdt

2023. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Izzadságtól.
2023. jan. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyerekemnél a sárga gyümölcsök, zöldségek mind kiütést okoztak. (Barack, narancs, mango, répa, sütőtök, édesburgonya). Voltunk allergia vizsgálaton, ami nem mutatott allergiát. Pár hónapig szüneteltettem ezeket, aztán néha néha adtam valamelyikből és szépen lassan hozzászokott. 1-2 év elteltével már egyáltalán nem jelentek meg a kiütések.
2023. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
szerintem inkább friss gyümölcsel próbálkozzatok, mert a konzervek és a bolti befőttek tele vannak tartósítószerrel. (sárgabarack: július, almát vagy banánt tudsz neki most adni)
2023. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5ös, az megvan, hogy az üveges, az bébiétel, ami legtöbbször 100% gyümi?
2023. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

bocsi az üveges barackról nekem a befőtt jutott eszembe, viszont ha bébiétel akkor rá van írva a csomagolásra, hogy hány hónapos kortól adható.

gyümölcsfogyasztás miatt(leszámítva az olajos magvakat, mert ot komolyabb problémák vannak börkiütésnél) allergiás reakciót láttam már(felnőtteknél is) a permetszer miatt és a tartósítószer miatt. a barack ünmagában nem mérgező és tudtommal nem tartalmaz allergéneket, de érdemes lenne megkérdezni a védőnőt is.

2023. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a sütőtök sem kifejezetten allergén, mégis pelenkakiütéses tőle a babám
2023. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!