Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislányom decemberben lesz...

Kislányom decemberben lesz két éves. Annyira borzasztóan semmit sem eszik meg hogy az már kétségbeejtő. Mi az ellenszere a válogatós gyereknek? Jó lenne hallani hogy volt akinél áttörés történt ilyen esetben 😀

Figyelt kérdés

Januárban kezdi a bölcsit, én nem tudom ott mi lesz vele ilyen téren.

Reggel és elalvás előtt tapszert eszik még. Tizoraira kis gyümölcs puret kap és vajas/májkrémes/felvágottas kenyeret utána. A tízórai azért tartalmasabb mert utána fel 12 fele alszik és csak utána, fel 3 körül ebédel. Uzsonna egy banán, vacsi szinten kenyér valamivel. Ezeket azért megeszi, de zöldséget se eszik hozza abszolút például. És az ebéd a mélypont. Nagyon ritka ha eszik bármi főtt ételt, egy időben ette de mostanra semmi. Meg se kóstol szinte semmit. Szóval sokszor marad a trópusi rizses csirke üveges bebietel, ezt az egyet mindig megeszi. Bele lehet már bolondulni. Remelem változni fog hamarosan, szívesen olvasnék pozitív sztorikat hogy kicsit lenyugodjak 😀


2023. szept. 21. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem tartunk itt, de rokonom kislánya is így volt.

Mikor elkezdett bölcsibe járni, meg az anyja megdöbbenéssel hallgatta, hogy megette a borsófőzeléket, az padlizsánkrémes kenyeret, leveseket, meg csupa ilyen "extrém" ételt.

😄

Szóval ne aggódj szerintem, pont, hogy ott fog majd még csak enni.

2023. szept. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsi jót fog tenni neki, mert ott a ha nem eszik éhen marad.

Nagyon gyorsan megtanulják a gyerekek, hogy esznek, vagy a következő étkezésig éhesek maradnak.

2023. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az vált be, hogy először úgymond bevonom a főzésbe. Felemelem és ő rakhatja bele a paprikát, vagy a sót.

Aztán pedig először mondom neki, hogy ha szeretné, akkor megkóstolhatja az enyémet. Adok neki egy kicsit és, ha tetszik neki, akkor odaadom az "enyémet", közben elmondom neki, hogy ez most például csirkepörkölt nokedlivel.

Az elején húzódozott, volt, hogy mondtam neki, tudod ezt segítettél anyának főzni, kóstoljuk meg finom lett-e.

2023. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én egy 7 éves ,súlyosan szorongásos-szenzoros evés-zavaros(+ inzulinos cukorbeteg+ cöliákiás) kisfiú anyukája vagyok.Hidd el nekem,hogy eszik a gyereked!Én sírnék örömömben, ha ebédre megenné azt a rizses csirkés bébiételt,amit írsz.A kisfiamnak 6x KELL a diabos diéta miatt enni,megfelelő mennyiségü szénhidrátot(ehhez kapja az inzulint).És mindenből gluténmentesen.

Mai(meg úgy általában a menüje)

reggeli,szobi cukormentes almalé+ 4 minipogácsa(30gr szénhidrát)+1 szelet sonka

tízórai,szobi almalé+ 25 db kuki(20gr szénhidrát)

ebéd,50gr freefrom ropi+1db alma+cukorcsökkentett monte(50gr szénhidrát)

uzsonna,1szelet rántotthús+10db ropi(20gr szénhidrát)

vacsora,5 szem szölő+ freefrom ropi+6szelet kolbász(40gr szénhidrát)

utóvacsora, kuki(15gr szénhidrát)

1 féle sonkát, 2 féle kolbászt eszik meg,illetve még megeszi nagyritkán a bundáskenyeret,illetve az áfonyát,körtét,banánt, rudit.És ennyi.ezeket váltogatom,és számolom a szénhidrátot.Ezeken kívül semmit sem eszik.És bár nekünk a cukorbetegség előtt sem működött, hogy"jaj, elvan kényeztetve, ha nem adnék 2 napig, utána megenne mindent".Az inzulin miatt MUSZÁj ennie.Jah,és mérföldekre vagyunk ahonnan indultunk, mert kb 2 évig kizárólag vajakenyeret evett,ahhoz képest teljesen jól eszik.

2023. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsi miatt ne aggódj! A testvéremék mindkét gyereke rossz evő... de nem a bölcsiben és oviban. Ott jól esznek, de családi körben a mai napig rosszul. De volt olyan, hogy az anyjuk nélkül, az apával, nagyszülőkkel mentek el játszani, majd étterembe és ott elég jól ettek. Hogy a más környezet vagy a sok mozgás miatt, azt nem tudom. Egyik barátunknak magával az étkezések légkörével volt baja gyerekként, neki elöl hagyott ételt az édesanyja és azt - ha nem látták - megette.
2023. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, igyekszem akkor nem tulizgulni a dolgot :)


#babyboom567, Neked kitartás!! Nekem már most is felmondják néha az idegeim a szolgálatot eves fronton, nem még ha speciális étrendet kene tartani :/

2023. szept. 21. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a bölcsihez írnék: nekem is nagyon válogatós a kislányom, a bölcsiből minden nap úgy hoztam el, hogy üvöltött az éhségtől. Az oviban csak azért nem, mert ott kapott kekszet, ropit stb, ha az ebédből semmit nem evett meg, vagy porcukros tésztát stb. Tehát csupa szemetet. :/
2023. szept. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szenzoros tejfehérje allergiás (+ keresztallergének) gyerekem van. Én is sírnék az örömtől ha ennyi mindent megenne :)


Nyugi, eszik ő. A bölcsi meg tényleg lehet hogy jó hatással lesz rá.

2023. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hat azt nem tudom hogy a mi bolcsinkben vajon mi a “szokás” ha esetleg nem eszik a gyerek, kap-e mást vagy akkor semmi, meglátjuk ;) vagyis remelem enni fog és nem kell megtapasztalni :)

2023. szept. 22. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!