Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » El lehet rontani a hozzátáplál...

El lehet rontani a hozzátáplálást? Hogyan?

Figyelt kérdés
Most kezdjük, de annyi ellentétes infó jön, hogy hogy kéne jól, hogy kicsit bestresszeltem, pedig nagyon vártam már. Mivel ronthatom el? És honnan tudom majd, hogy eleget eszik-e ahhoz, hogy szoptatást váltson ki?
máj. 17. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ne kezdd túl hamar. Ne erőltess semmit. Akkor tudod, hogy kiváltott egy étkezést, ha egyszer az tűnik fel, hogy xideje nrm akart szopni,pedog rövidebb időközönként szokott. De nem a kiváltás, hanema HOZZÁtáplálás jóideig még a cél.
máj. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az én babám most lesz 6 hós, előtte semmiképp nem terveztem volna.
máj. 17. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

El. Leginkább azzal, ha túl korán kezded, vagy ha nem egyesével vezeted be a kajákat, kijön valamilyen érzékenység, vagy székrekedés/hasmenés és nem tudod mitől.

A másik szerintem az, ha nem figyeled a babát. Pl. almát adsz neki almával, pedig 3 napja nem kakilt. Nem teszed félre és kezdesz valami mást, hanem erőlteted.

Szerintem az is fontos, hogy a baba nyitott legyen rá, ne úgy kelljen "belétömni" a kaját.

Szerintem nagyjából ennyi, azért nem egy agyműtét, de az alap szabályokat be kell tartani.

Etetés után cici, ha már nem kér, vagy csak minimálisat, akkor tudod, hogy elég volt neki. Ha tartósan nem kér már cicit egy étkezés után, akkor tudod, hogy az kiváltva.

máj. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Oszinten? Nem tudom el lehet-e annyira rontani :D Nyilvan epeszu ember annyit ad a gyereknek enni, amennyit ker, eroszakkal csak nem tomi meg senki en ezt nem is gondolom realisnak.

En is agyon stresszeltem magam a sok ellentetes infon, szoval en fogtam es leszartam mindent. Adtam, amit gondoltam, nem kovettem bevezetesi tablazatot, csak annyira figyeltem, hogy egy nap egy uj iz legyen, hatha erzekeny valamire es akkor tudjam. Mi pureztunk 2 honapig, aztan 8 hos koratol darabosat kapott.

Az elso 2 hetben kapott csak gyumolcsot es zoldseget, de onnantol kezdve mar mindenfelet adtam neki.

Nyilvan alap szabalyokat be kell tartani, pl mez tilos 1 eves kor alatt illetve mindent jol at kell sutni. Pl folyos tukortojast nem kaphat, nyers hust nem kaphat ( pl sushi) ilyesmi.

Nalunk nem volt semmi gond, de tudom, hogy ez nem mindenkinel ennyire egyszeru. De a kisfiam pl tapszeres volt, abbol is normal tapszert evett, nem menteset, igy mar azt tudtam, hogy a tejtermekekre valoszinuleg nem erzekeny, egyelore. Kesobb akar meg lehet is, de most meg nem.


Nalunk magatol hagyta el a tapszeres eveseket, gondolom a szopizas is hasonlo lesz idovel. Most 1 eves, de reggel-este meg ker egy kis tapszert, de ennyi.

máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Még a 6 hó se feltétlen elég, ugyanis az érettség nem csak annyiból áll.

El lehet.

1, ha nem várják meg az érettség összes jelét (nyelvkiötlő reflex, stabil törzstartás, szem-kéz koordináció, érdeklődés...);

2, nyelvet lenyomva tömik...stb

máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még egy dolog, amibe könnyű belecsúszni: aggódik a szülő, hogy nem eszik a gyerek, és vagy állandóan a körtepürével üldözi a gyereket, stresszhelyzet lesz az étkezésből, vagy fölöslegesen megcukrozza az ételt, "mert úgy legalább megeszi".
máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem lehet. Mármint ép eszű szülő semmi visszafordíthatatlanul rosszat nem tud csinálni, vagy nem tud olyat ami később nem ugyanoda vezetne ugyanazzal a szülővel.


Ha egy családban az a szokás hogy minden nap süti van ebéd után és anyuka is napi szinten issza kólát akkor hiába fogja vissza az 6 hónapos gyerektől a cukrot, maximum nem 6 hónaposan, hanem 1,5 évesen fog oda eljutni hogy sütit egyen. Fog számítani, hogy anyuka 6 hónaposan megcukrozta-e az almát? Nem fog.


Az ilyenek meg hogy most nyersen vagy párolva, főzve vagy sütve, pürésen vagy falatokban, 3 napig vagy 2 napig ugyanazt, alma vagy répa az első, mangót 6 hónaposan vagy 18 hónaposan kap-e, szilvát héjastul vagy héj nélkül... Rohadul tök mindegy. Kutatásokkal ezeket nem fogják tudni alátámasztani, valószínűleg semmi baja nem lesz annak a gyereknek aki így kapja, meg annak se aki úgy.


A túl koránál is... Nagyon sok ember él úgy, hogy már 2 hónaposan almalevet kapott. Nyilván nem optimális, de attól még lehet egészséges, élhet 90 évig.


Most mondhatnám, hogy az én anyukám elrontotta. Nem eszem meg a kenyér héját, mert mindig csak a belét adta. De van belőle az életben valódi hátrányom? Azon kívül hogy pazarló érdekel bárkit? Nem. Nem érdekel, nem okozott vele semmit. Tökéletes anya nincs, tökéletes ember nincs és minél inkább próbálunk tökéletes embert nevelni, annál kevésbé lesz tökéletes...

máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk amit a hozzátáplálás kapcsán tényleg visszavonhatatlanul el lehet rontani: beülteted a gyereket a székbe de nem kötöd be, feláll, leesik, betöri a fejét. Vagy fulladás veszélyes dolgot adsz, a nyers almaszelet például gyakori rossz ötlet, és pont tényleg a légcsövébe jut. Érdemes utánanézni a légútfelszabadító módszereknek is.
máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pont a bekotes veszelyes, mert felrenyeles eseten nem tudod eleg gyorsan kivenni a gyereket.

En alapbol ugy szoktam, hogy csak akkor ultetem etetoszekbe, ha mar elkeszultem a kajaval es mindent kiraktam. Ott vagyok mellette, ha felallna.

Vagy max akkor es addig kotom be, amig nem eszik, de jelenleg mi most epp csak evesre hasznaljuk az etetoszeket.

máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!