Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Darabos ételeket, illetve...

Darabos ételeket, illetve azt, amit mi is eszünk éppen (kenyér, felvágott), hogyan vezessem be? Többi lent.

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom már nem teljesen pürés ennivalókat kap (pl krumplit csak villával töröm össze, cékla és cseresznye is kisebb darabokban kerül elé), de szeretnék tovább haladni a nagyobb darabok felé.

1.) Hogyan szoktatok pl babacsintát vagy kenyeret (vajjal, felvágottal) adni neki? Összevagdossátok kisebb darabokra? Ti adjátok a szájába?

2.) Mikortól (és hogyan) eheti azt, amit mi, hogy ne kelljen külön főzni neki?

Egyébként 2 foga van alul és 2 most bújt ki neki fent elöl.



máj. 26. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Én pl ahogy ült, onnan már nem püréztem.

A tálcájára ele pakoltam és egyedül atte. Kb körmöm nagyságú darabokat adtam, majd egyre nagyobbakat.

Én sosem főztem külön, első naptól a mi kajankból szedtem ki ami ment neki.

10honaposan mar rég azt ette amit mi, abban a formaban majdnemcsak mint mi.

máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Pureztunk 8 hos koraig, aztan utana kis falatokkal kezdtem es en etettem. Igen, a kenyeret, babacsintat, husit, mindent kisebb falatokra vagtam es ugy adtam.

Kezdettol fogva kapott kanalat, purevel elore toltott kanalat,de a kisfiamat nem erdekelte, 13 honapos koraban kezdett csak el egyedul enni kezzel. Addig kajat nem rakott egyedul a szajaba. Itt gyakorin mindig azt olvastam, hogy csak le kell rakni a gyerek ele es majd o megoldja. Hat, nem mindig, de ne felj kerdezo, egyszer majd eljon az attores :D


Amint darabosat kapott,mindig volt elotte falat amugy, de csak ledobalta. Egyutt ettunk mindig, latta, hogy eszunk mar kb 0 napos koratol kezdve, de ez nala nem volt eleg.


Viszont imadott enni mindig, azzal nem volt baj. Amugy olyan 12 honapos koraban hajlando volt eloszor arra is, hogy pl harapja a kenyeret, ha en tartom. Szoval ha vevo ra, azt is csinalhatod, hogy nem vagod olyan picire az etelt, hanem ele tartod es majd harap. Az mindegy hany foga van, neki akkor kb 2 volt alul, de tudnak harapni :D

8 hos koratol azt eszi, amit mi, csak annyi volt, hogy a fuszerezessel vigyaztam, leginkabb utolag soztuk meg a mi etelunket. Vagy ha ez nem volt megoldhato, akkor fozes kozben kivettem egy adagot kulon a babanak.

máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos korától falatkázik. Egyszerűen elmarta a tanyéromról a kiflit és elkezdte csócsálni. Onnantól ugyan azt kapta amit mi ettünk.


Egyszerűen felkatonáztam neki a kenyeret, vagy amit éppen ettünk, elé raktam, ő meg megette.

máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

#1: Mi azért vártunk eddig, mert még csak most kezdett el stabilan ülni.

#2: Köszönöm a bíztatást! :) Kanálban pürét még csak párszor próbáltam adni neki, de egyből fejjel lefelé fordította és annyi volt, csak kifolyt minden mindenhova. Viszont banánt majszolt már, vagy kukót (kukoricás pufit) pl szépen megfogja és rágcsálja. Na de így nem eszi meg a kellő X grammot, sose lakna jól, úgyhogy nem tudom... Ez a kenyér harapós ötlet nagyon jó!

#3: Miket evett/ettetek ebben a korban?

máj. 26. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, igen, nalunk is meg ez van a mai napig, hogy altalaban nem marad a kanalon a kajcsi. De mar igy 14 hosan mondjuk 5-bol egyszer sikerul a kanalon tartani az etelt. Haladunk :D Nem minden baba fejlodik egyforman, en ezen mar nem izgulok. Majd megtanulja :)

Hagyd amugy maszatolni, tudom, melos, de igy fog fejlodni. Nalunk is tiszta kaja minden, de van 2 hamikabink, az valt be a legjobban eddig, a ruhaja nem lesz legalabb annyira kajas. Neha persze pl a nyakanal befolyik, de ez van.

Eves utan a kutyat raengedem es megeszi a maradekot a foldrol 🤣

Aztan felmosok.

máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Na de így nem eszi meg a kellő X grammot"


Akkor pótolj tápszerrel/anyatejjel🤷‍♀️

Egy éves kor alatt nem elvárás az étkezések kiváltása, sőt, igazából másfél éves korig is elhúzódhat.

Ha nem hagyod próbálkozni, nehezebben tanulja meg. Ez egy ilyen korszak, kosszal jár. Hagyni kell megtapasztalni az ízeket, textúrákat.


Az ételek méretében a solid starts app segíthet.

máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!