Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos kislányommal most...

6 hónapos kislányommal most kezdtük a hozzátáplálást, de nem eszi sem az almát, sem a barackot. Mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
zöldségekkel, pl. krumpli
2013. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém sem ette az almát magában (őszibarackot szereti szerencsére), krumplival arattam az első sikereket. :) Próbáld esetleg megfőzni az almát és úgy összeturmixolni, vannak babák, akik úgy eszik meg, mások megsütik, úgyis finom. A lányom pl. csak mással keverve hajlandó megenni az almát. Bevezetheted a krumpli után a sütőtököt is, azt is eszi az enyém almával keverve. Később esetleg próbáld úgy, hogy összekevered banánnal, az enyém azt szereti. Banánt nem sokkal 7 hónapos kora előtt adtam neki.

Barackra sajnos nem ismerek praktikákat. :)

A meggyet is viszonylag hamar lehet adni, én azt a banán után vezettem be közvetlenül, banánnal keverve nagyon szereti.

2013. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Almát párold meg, vagy reszelj bele babakekszet. Próbálkozhatsz sütőtökkel, répával (bio vagy bébirépa) és ezek keverékével. Én krumplit még nem adtam neki, bár már 6 hete eszik püréket. Édesburgonyát evett már, de az üveges volt.
2013. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!