Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak az 5 hónapos tápszer...

Mit adjak az 5 hónapos tápszeres babámnak?

Figyelt kérdés

A tápszert egyre kevésbé fogadja el, a bébiételeket nem szereti. Próbáltam neki adni házi krumplipürét tápszerrel, almát, zöldséget, egyik sem ízlik igazán, nem eszik annyit, hogy jól lakjon vele.

Van olyan, hogy egyik nap nem ízlik neki valami, másik nap igen? "Anyósom" szerint már pedig bele kell erőltetni,"az a gyerek már 5 hónapos, úristen, már rég ennie kellene mindent!" De szegénykémnek még csak két foga van, könyörgöm, mivel? Erőltetni semmiképp nem akarom, szegényt a hideg is kirázza némelyik ételtől. Ti hogy csináltátok?


2013. dec. 1. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad erőltetni. Valószínűleg ő még nincs kész a hozzátáplálásra. Inkább próbálj ki másfajta tápszert, esetleg különféle tejpépeket.
2013. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam tejpépet, tejberizspépet, azt megeszi, de az is csak tápszer. Jó lenne, ha a műkaján kívül megenne valami mást is. Tudom, nem fog 10 éves korában is tápszert enni, talán türelmetlen vagyok.
2013. dec. 1. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd, csak ártani fog. Attól, hogy anyósod lenyomna a gyerek torkán egy egész répát, még nem fogja megszeretni a kicsi.

Amikor az én lányom 5 hónapos volt (nem régiben), akkor azért már sokfélét evett, almát, répát, banánt, krumplit, barackot ... de nagyon kicsi adagokat, szerintem az 5. hónap végére sikerült csak kiváltani az ebédet vele. Addig kapott tápszert is ha éhes volt. 1 foga nem volt ekkor még. Néha egyébként sikerült azzal rávenni az evésre, hogy látszólag megetettem a plüssállatát...

Volt olyan, hogy egyik nap nem kellett neki valami, máskor meg igen. Sőt ha pl az almát simán kapta, akkor nem szívesen ette, csak a goldent szerette így, de ha pl krumplival kevertem a piros almát, akkor szívesen megette. A zöldbabot a mai napig csak egyszer eszi és másnap már nem hajlandó.

Próbáltál tisztán adni neki gyümit és zöldséget? Tehát tápszer nélkül? Van aki először gyümölcslevet ad a babának, otthon préselt alma vagy gyümölcslevet, de szerintem zöldségből is ki lehet préselni a levet, hátha így sikerül felkelteni az érdeklődését.

2013. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a tejpépből is max. 2-szer adhatok neki egy nap. Rá van írva a dobozára.
2013. dec. 1. 21:34
 5/6 A kérdező kommentje:
3-asnak! Nem akarom erőltetni, szerintem is butaság. Ezeket már babám is kóstolta amiket soroltál, kivéve a banánt. Csak ő is nagyon keveset eszik, 1-2 kanálkával. Az almát "szereti", de az meg felfújja, csak pukizik szegény egész nap tőle.
2013. dec. 1. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Az almáért nem volt oda az enyém, akkor szerette meg az evést, mikor sütőtököt adtam neki. S egyébként most úgy csinálom a székrekedés elkerülése miatt, hogy kapta az almát, utána a tököt, aztán répát, megint tököt, s utána jöhet a krumpli (mi is a bevezetésnél tartunk), s ha megkóstolt mindent, akkor lehet keverni őket. Sajnos a barackról lemaradtunk a hideg miatt.

Tegnap egyébként nagyanyám akasztott ki, hogy mi 3 hónaposan a jó fűszeres levesből kaptuk a zöldségeket, nem is vették figyelembe, hogy milyet, ráadásul 2 hónaposan már "bolti tejet" kaptunk, az elején teával keverve. :S

Csak meregeti a szemét, hogy én hogy csinálom. :)

2013. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!