Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az alma után mi következzen?

Az alma után mi következzen?

Figyelt kérdés
hozzátápláláshoz kérnék segitséget 5hónapos,anyatejes babámhoz.lassan elkezdem.az almával kell inditani-de csak almalé,vagy,reszelt alma,pár kanál?és utána mi jön-jöjjön?
2013. dec. 13. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Reszelve nem biztos, hogy elfogadja, inkább turmixold! Az a lényeg, hogy először csak egy félét, kis mennyiségben, majd fokozatosan emelve az adagot. Ha egy ízt már megszokott, akkor jöhet egy másik. Mivel tél van, kevesebb a választék ami a gyümölcsöt illeti, de bébiételt is adhatsz amiből nem kapsz friss árút. Majd meglátod hogyan reagál az almára, ha nagyon megfogná én az őszibarackot ajánlanám.
2013. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Reszelt almát nem tudja megenni a pici baba, hacsak nem üveg reszelőt reszeled. Turmixolni kell.

Leturmixolsz egy almát botmixerrel, s adsz neki annyit, amennyi jól esik neki.

Ha megeszik belőle 60-80 Milit, akkor jön majd a barack, lehet kapni mirelitet, én előre gondolkodtam, tettem el fagyóba nyáron, (ma lett 6 hónapos a fiam:)

Majd körte, sütőtök sütve vagy főzve( kb. 2 óra mire megpuhúl)

Ha ezekből megeszik egy étkezésre valót, akkor jöhetnek a zöldségek.


Lehet nem ízlik neki az egyik alma, lehet másfajtával próbálkozni.

Ha 2 hét után se eszi az almát, Lehet nem szereti az almát, akkor nem kell erőltetni, ad neki sütőtököt, barackot, majd ha azt szereti, akkor ahoz lehet keverni az almát.

Az elején lehet adni bébiételt, alig eszik pár kanállal, több a kosz, mosogatás, mint hogy egy üveg babykaját megbont az ember, s 3 alkalomra megeszi a pici

2013. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Őszibarack, szilva, sárgarépa, burgonya, sütőtök. Első lépésként ezek, majd ezek kombinálva hússal.
2013. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-as írta. Én soha nem turmixoltam az almát, simán lereszeltem és gyönyörűen ette a fiam.
2013. dec. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én üvegreszelőt használok (azt a retró, csónak alakú, üvegtüskés jénai fajtát, annyira jó) azon pépesítem az almát. szerintem nagy találmány! :)

nekem amúgy az alma után a körte jött - igaz, 7 hónaposoknak írják, a babám 6 hósan kapta, de semmi baja nem lett, nem fájt a pocija, és meg is emésztette, ahogy láttam a pelusban :)

a következő a sütőtök lesz nálunk...

javaslom a seress oliver fajta körtét, krémes, édes, isteni.. (fehér a húsa a körtének, és szinte vajszerű az állaga, auchanban is láttam, októberi érésű, lehet azért kapni valószínű)

2013. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen

még a meggyet mondták,de akkor mindegy a sorrend,hogy szilva,barack,vagy körte?vvan többféle nekem is a fagyasztóban.és csak utána a zöldség-ugye?

2013. dec. 13. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,


leírom, nekem hogy mondta a védőnő:

Gyümölcs: alma, meggy, őszibarack, szilva, banán


Az én babám az almák közül a Starkingot szereti! :) én is többet próbáltam mire ezt megtaláltuk - üvegreszelőn tökéletesen pépessé lehet reszelni!


Zöldség, szín szerint kombinálva:

Fehér: krumpli, tökfélék

Sárga: répa, sütőtök

Piros: cékla, paradicsom

Zöld: brokkoli, spenót


Sűrítőnek krumpli, higítónak anyatej/tápszer.

Nekünk rögtön úgy mondták, hogy reszeljünk egy fél háztartási kekszet a gyümölcsöhöz.


Remélem tudtam segíteni picit. :)

2013. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jaj-nagyon is.köszi
2013. dec. 14. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!