Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha még nem eszik meg egy...

Ha még nem eszik meg egy teljes adagot az almából a 6 hónapos babám, attól tehetek bele krumplit?

Figyelt kérdés
3 napja lett fél éves a babám, elkezdtük a hozzátáplálást. Ma már 50-60 ml almát megevett( sülve kevés anyatejjel, reszelve nem ízlett neki 1. nap). Holnap már rakhatok bele neki kevés krumplit vagy várjak vele addig, ameddig egy egész adagot meg nem eszik?
2014. jan. 31. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell addig várni, mert az még 2-3 hét is lehet, mire megeszik egy teljes adagot. Holnap már tehetsz bele krumplit is.
2014. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én volt hogy egy fél almát és fél szem krumplit főztem meg és utána pürésítettem. Még így is elég volt neki 2 étkezésre :)
2014. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás lényege a fokozatosság, tehát ha csak nemrég kezdted el neki adni az almát akkor ne adj neki egyből krumplit. Várj 1 hetet, hogy megszokja az almát és kiderüljön, hogy egyáltalán bírja-e az emésztése.

Az mindegy, hogy meg tud-e enni egy teljes adagot, csak a fokozatosságra figyelj oda.

2014. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adag miatt tehetnél már, de szerintem sem kell még 3 naponta új ízt bevezetni.
2014. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!