Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fiam elso szuletesnapjara...

Fiam elso szuletesnapjara milyen hidegtalakat keszithetek?

Figyelt kérdés
Jon a csalad (14 fo) felkoszonteni a kis szulinapost es olyan eteleket szeretnek az asztalra tenni, amit o is ehet. Ehhez szeretnem, ha tippeket adnatok. Amit biztos nem eszik meg az a tojasfeherje es tej. A tejtermekeket mar bevezettem, de csak laktozmenteset-erzekenyseg miatt. Szeretnem, ha o is nyugodtan ehetne barmibol, illetve ne legyen az, hogy ad neki valaki olyat, amit nem ehet (pl. tojasfeherje).
2014. febr. 9. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem túlzás kicsit. 14 embert 1-hez igazítani...

El lehet mondani a felnőtteknek, hogy a kicsit ne etessék ezzel a két dologgal és kész. A kicsi tortája természetesen feleljen meg a kritériumoknak és készíts neki is külön egy tálat finom falatokkal. De a többi vendéget ne "diétáztasd". :) Legalábbis én így csinálnám.


Készíthetsz mini szendvicseket, különféle krémekkel: kőrözött, sajtkrém, tojáskrém, tonhalkrém. Ezeket lehet díszíteni paprikával, uborkával, olívabogyóval, stb.

Készíthetsz különböző mártogatókat, pl avokádókrémet, padlizsánkrémet, humuszt. Ezekhez kínálhatsz pirítóst, vagy tortilla chipset. Aztán fincsi még a padlizsán saláta is. Elmaradhatatlan a franciasaláta és nálunk mindig kötelező a tojáskrém és/vagy a tojássaláta is. :)

Ezek közül sok mindent elkészíthetsz laktózmentesen is.

2014. febr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kérdésem lenne. Mi is laktózérzékenyek vagyunk. Én úgy tudom, hogy a laktózmentes termékek fogyasztása nem előzi meg az érzékenység kialakulását. Rosszul tudom?
2014. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1/2: koszi a tippeket, lesz olyan amit elkeszitek ezek kozul. Sajnos hiaba felnottek jonnek, egyszeruen nem ertik meg (foleg a nagyszulok) hogy a gyerek nem ehet mindent. Nem egyszer volt mar ra pelda, hogy megkertem ne adja neki azt, amit epp a kezebe tartott es a szemem lattara csak odaadja. Valaki nem erti meg, hogy a kemeny sutit egy akkor 7 honapos 2 foggal nem kepes megenni...


2/2: nem elozheto meg laktozmentes termekekkel. Allitolag szoptatassal megelozheto, de peldaul nalunk meg mindig szopik, megis erzekeny. A tobbseg 3 eves korra ugymond kinovi ezt az erzekenyseget, ebben remenykedem, mert sajnos en is tudom milyen fajdalmakkal is tud ez jarni.

2014. febr. 13. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!