Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket ehet egy 6 hónapos...

Miket ehet egy 6 hónapos baba? Pl tésztát, rizset ehet már?

Figyelt kérdés

Van sok táblázat de mind ellentmondásos. Pl egyik írja a banánt 4hós kortól, a másik csak 7hóstól. Nem értem miért van ez az ellentmondás. Ezért gyakorlott anyukáktól kérdezném, miket lehet már adni egy 6 hós babának?

Alma, őszibarack, sütőtök, répa, krumpli az tuti. Banán, husi, tészta (durum vagy tojásos), rizs, cékla, karfiol, sárgabarack, brokkoli, füszer, tejtermékek, lisztes dolgok, körte, szilva, ezek mehetnek már? Vagy amit esetleg kihagytam mit kaphat még?


Nagyon köszönöm a segítséget.


2014. febr. 11. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

- a rizs mehet hat hónapos kortól, illetve a zabpelyhet is kipróbálhatod, mivel ezek gabonák, de nem tartalmaznak glutént.

- lisztes dolgok, vagyis glutént tartalmazók: 6-7 hónaposan kell bevezetni, ha ez már megtörtént, ehet tésztát. de kizárólag durumtésztát, tojásosat csak egy éves kor után. (tojássárgáját lehet 10 hónapos kortól, de tojásfehérjét csak egy év felett.)

- husit (csirkemellel kezdve) én a glutén után vezettem be, amikor már evett rendesen főzelékeket. (ha bevezetted a glutént, pici fehér rántással készítheted őket.)

- gyümölcsöket, zöldségeket szép lassan folyamatosan adhatsz neki, ahogy elkezded a hozzátáplálást, de fontos, hogy egyszerre csak egy újat, és akkor két-három napig ne kapjon más újat, hogy ha esetleg fáj tőle a hasa vagy allergiás, akkor egyértelműen kiderüljön, mitől.

- tejtermékeket (először natúr joghurt, majd túró és sajt) azt hiszem talán nyolc hónapos vagy tíz hónapos korban lehet adni, sajnos a kislányomnál ez kimaradt, mert a férjem laktózérzékeny így nekünk ajánlatos egy éves koráig várni.

- tejet viszont csak egy éves korától ajánlott.

2014. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rizs, durumtészta, husi (csirkemell először), banán, cékla, sárgabarack, brokkoli, zöldfűszerek (petrezselyem, kapor), liszt, körtéből a sárga színű (téli körte, Boscorelli), szilva, sárgabarack mehetnek 6 hónaposan, ha már az alma-répa-krumpli-sütőtököt eszi. Ahogy előttem írták, egyszerre egy új dolgot vezess be. Szilvától, sárgabaracktól mehet a hasa, ezekből először csak keveset adj. Natúr joghurt, tengeri hal, csirkemáj 7 hónaposan. Karfioltól fájhat a hasa, ha a brokkolit bírja, akkor 8 hónaposan meg lehet próbálni.
2014. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Zöldbab, cukkini, tök is lehet már 6 hónaposan.
2014. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is leírom, nálunkn hogy volt, nekünk mit tanácsolt a védőnő, gyermekorvos:

- banán, sárgabarack, körte, szilva az elsők között mehetett 4-5 hós korban, az alma, répa, őszibarack, sütőtökkel együtt

- csirkehússal kezdtünk 5 hós korban

- pulyka és hal 6 hósan

- marhahús 8 hósan

(sertéshúst nem eszünk semmilyen formában, de elméletileg az is olyan 8 hó körül)

- rizs mehet rögtön a gyümölcsök és alapzöldségek után, mellett (rizsliszttel sűrítenek 4 hótól adható üveges bébiételeket is, majd nézd meg!)

- brokkoli kb. 6 hósan

- cékla, karfiol 7-8 hósan akár már hússal, rizzsel is

- tészta is 6 hótól


A tojásfehérjét nálunk is olyan 1 év körül ajánlották- illetve nálunk egy választható, nem kötelező védőoltás előtt javasolta az orvos, hogy próbáljam meg neki egy hétig minden nap adni és figylejem (az oltóanyag is tojásfehérjével volt, ha jól emlékszem).


Egyébként nekem nagy segítséget jelentett a bevezetéshez az, hogy a bébiételgyártók honlapján megnéztem az ételeket, összetevőket és a hónap szerinti besorolást.

Az egy jó támpont, én is aszerint haladtam az otthon főzött/adott ételekkel és nem volt semmi allergia vagy probléma.

Babakekszet is már 6 hós kortól kapott a kisfiam, illetve van olyan verzió is (rizslisztes alapanyagos), amit már akár 4 hósan is lehet adni pl. lereszelve almapüréhez- de mi ezekkel a kekszekkel 6. hós korban kezdtünk.


Mangót is 5. hósan kapott- banánnal keverve vagy őszibarackkal, nagy kedvenc a mai napig, pedig erre is mondják már azóta, hogy nem szabad, csak később (mégis pl. a hippnek is van mangós-banános 5 hós keveréke).


Narancsot, mandarint kb. 8 hós korától kapott.


Mi a tejjel vártunk nagyon sokat, inkább 6+, 9+, 12+, 24+ tápszereket adtam helyette orvosi javaslatra, vagy kész babatejitalz (folyékony tápszer pl. hipp). Először normál, melegített bolti tejet kb. 2,5 évesen ivott a kisfiam.

Ehhez képest babajoghurtot, natúr, jó minőségű biojoghurtot 6 hós kortól, túrót, sajtot (keményet) normális, jó minőségűt kb. 8 hós kortól adtam.


Eperrel, kiwivel, mézzel, diófélével, mákkal megvártam az 1 éves életkort, csak utána adtam.

2014. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!