Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyakorló anyukák, tippeket...

Gyakorló anyukák, tippeket szeretnék kérni, hogy szerettessük meg a babával a főzelékeket?

Figyelt kérdés
7 hónapos anyatejes kisfiam 1 hónapja eszeget, a gyümölccsel, tejpéppel nincs gondunk, de a főzelékek nem ízlenek neki. Főleg pár napja, hogy hússal adom, pláne nem eszi meg. Kicsit elkeseredtem, mert a nagyobbik fiammal ugyanez volt, pár (főleg édeskés, gyümölcsös) főzeléken kívül mást nem evett meg. Sajnos a mai napig (3 éves) nem szereti a főzelékeket, szeretném a kicsivel ezt valahogy elkerülni, ha lehetséges. Tapasztalatokat szeretnék kérni!

2014. márc. 6. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

nyugodtan vegyítheted a langyosra hűlt főzeléket gyümölcssel, utána leturmixolod (olyasmit, ami mondjuk nem undormány együtt, pl. alig fűszerezett krumplihoz mehet banán, vagy répához narancs)

vagy ha van olyan főzelék, amit szeret, teszem azt, krumpli, akkor abba csempéssz először csak egy kevés mondjuk borsót, aztán egyre többet

2014. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én babóm sem szerette a főzelékeket,de addig próbáltam szünetekkel amíg nem szerette meg ez kb 1hónapot vett igénybe :-) hússal is ez volt ,fintorgott,de 1hét alatt megszerette! Próbálgasd pár napos szünetekkel.ne add fel
2014. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, közben sokat haladtunk! Kaptam egy barátnőmtől egy tippet, pici (80 ml) tápszert készítek, és azzal hígítom a főzelékeket, azóta nagyon szereti, már 180-200-akat is megeszik belőle, cicizés mellett. A tápszer sokat dob a főzelék ízén, krémesebb lesz tőle, már bánom, hogy a középső gyerkőcnél nem próbáltam ki ezt a megoldást, szoptató anyukaként ellenségként tekintettem a tápszerre :) Nagy kedvenc az édesburgonya, a sütőtök, a répa és a sima burgonya is, már hússal is eszi! A másik nagy kedvenc a gesztenye! Bio, natúr, és főzeléknek hússal, desszertnek, imádja! Nagy örömömre, végre nem nekem kell megenni, amit főzök :) Ha esetleg valakinek segített ez a pár sor (mint nekem ez a tanács), szívből örülök :)
2014. márc. 19. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!