Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagyon rosszul csinálom?...

Nagyon rosszul csinálom? Miért szólnak be (le) mások? Mit kellene még ennie egy 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak anyatejes volt a fiam, még ma is szoptatom, reggel és este. A hozzátáplálással nem volt semmi gond, minden további nélkül elfogadott minden ételt, de (általában) külön főzök neki (főzeléket mindenfélét, néha tésztát paradicsommal, répával, stb. - változatosan eszik), nem fűszerezek (minimálisan, de sót és cukrot nem használok), babajoghurtot kap, tejpépeket, krémtúrót, de nem eszi ugyanazt, mint mi (csak ritkán, pl. spenótot, ilyesmit). Emiatt már többen beszóltak, hogy márpedig egy ennyi idős gyereknek minimum lekváros kenyeret kellene ennie reggel, és miért nem adunk neki pörköltöt meg bablevest, stb. Az ismerősök között kisebb babák már minden rendes ételt megesznek, és folyton hülyének néznek, hogy miért kímélem ennyire a gyereket, milyen gyomra lesz így. Védőnőnk átmenetileg nincs (5 hónapja), így nem is tudok kit megkérdezni, hogy ez tényleg gáz-e. Köszi a válaszokat!
2014. márc. 9. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Tojd le őket nagy ívben.

Mivel étkezés szempontjából engem igen elrontottak és válogatós vagyok, de bezzek a cukrosat bírom zabálni.Ezért a saját gyerekemet nem tömöm ilyenekkel, hogy kicsiként ne ezt szokja meg, szeresse az ízeket, ne csak azt, ami tele van vegetával, cukorra,sóval illetve egyéb ízfokozókkal.Neki köszönhetően már énis sokat alakultam, h megeszem a normális egészséges kajákat.Én örülök, hogy a gyerekem nem fehérlisztet zabál, meg csokoládét.

Nem vonok meg tőle semmit, kap természetesen ő is mindent, amit már ehet, de nem ez a fő.Nem is panaszkodhatok, hogy pl a kóla miatt nem bír elaludni a 1,5 évesem, mint a szomszéd gyerek.

A lányom megeszik mindent, zöldséget,gyümölcsöt, főzeléket,levest,húst, mindent.Tudom, hogy lesz ez még így se.De örülök, hogy egészséges étkezésre tudom rászoktatni most míg kicsi, és felnőttként nem kell majd ezzel kínlódnia.

2014. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A védőnő akkor sem mondana sok okosat, ha lenne. Jól csinálod! A miénk kb 10 hónaposan kezdte azt enni, mint mi, de csak mert akkor vokt karácsony és mi alapból extra kímélő módon eszünk, kölest és zabkását meg kezdettől a mienkből evett mert mi szoktunk magunknak is.
2014. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. De már elegem van a szánakozó pillantásokból... :| Nem hiszem, hogy rossz anyának kellene éreznem magam azért, mert a gyerek még nem evett túró rudit vagy májkrémes kenyeret, süteményeket, mégis úgy néznek rám egyesek. A fiam nem nézi ki a kaját a szánkból, lehet előtte enni, nem hisztizik, nem kér belőle, tudja, hogy mi az övé és mi a miénk. Nekem nem teher külön főzni rá, de ezek szerint ez nem is baj. :)
2014. márc. 9. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács: Soha se hallgass senkire! :) Még ránk se! :)

Az első gyereknél engem is állandóan bombáztak a "kedves" ismerősök mindenféle "jó" tanáccsal, állandóan le voltam sajnálva én is. Emiatt stresszeltem és próbáltam megfelelni. És volt, amit nagyon megbántam! Azóta senkinek sem engedem meg, hogy beleszóljon a gyerekeimmel (már három van) kapcsolatos dolgokba! Te se hagyd! Mindent csinálj úgy, ahogy Te érzed, azt a gyereket Neked kell fölnevelned, nem nekik. Sok sikert!

2014. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyermekem van, a picivel most kezdjük a hozzátáplálást, a nagyok pedig iskolások, kialakult étkezési szokással, tehát látom, hogy anno jól csináltam, vagy nem.

Kb úgy etettem őket, mint te a picidet, elég sokáig külön főzőcskéztem rájuk, nem volt csoki, chips, nasi még 3 éves korukig sem, ilyeneket mi sem eszünk. Inni vizet kaptak, ezt szokták meg. És csodák csodája nincs az, hogy vhol csokit, chipset látnak, és kiéhezetten vetik rá magukat. Szabad nekik, nincs tiltva, mégsem kell nekik, sem a kóla és társai. Szerintem normálisan alakult az ízlésviláguk, erről van szó. Úgyhogy ne hallgass senkire, csak az anyai ösztôneidre, jót fog neked súgni, és a gyermekeden is látni fogod, ha már azt akar majd enni, amit ti is. Erőltetni meg felesleges.

2014. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nektek is, megnyugodtam. :)
2014. márc. 10. 11:03
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Szerintem ne aggódj nagyon add a babának azt amit szeret meg megeszik.

Én kiskoromba csak rostoson meg vanilíás karikán éltem egy jó ideig. És mára egy 2 méter magas nagy darab srác lettem :)

2014. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!