Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi választási lehetőséget...

Mennyi választási lehetőséget adtok egy kb 2 évesnek az étkezéseknél?

Figyelt kérdés
Megkérdezitek, mit szeretne, vagy csináltok valamit, hogy ez van? Mennyiből választhat, ha szabad neki?
2014. márc. 14. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezem mit enne.

Főttet 2 napra főzök,főzés előtt megkérdezem a férjem és a kisfiam is,hogy mit szeretnének,ha mondanak valamit,azt főzöm,ha nem,akkor amihez kedvem van.Főtt kajánál nincs több választási lehetőség,megfőztem,2 nap ebédre az van.

Többi étkezésnél viszont mondok neki több félét (szendvics, gyümölcs,joghurt,tejbegriz, rántotta,főtt tojás, lekváros kenyér,virsli,illetve valami péksüti is van mindig),és ő választ.

Amig jó étvágya van,és jól fejlődik,addig nem zavar,hogy van mikor egy hétig reggelire csak rántottát eszik,vagy vacsira tejbegrizt körtével.

21 hónapos most

2014. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég rosszevő, örülök, ha eszik valamit. Csoki, nasi, keksz, stb alapból nincs itthon, tehát amiből választhat, az mind jó. Reggel többféle gyümölcsből választ. Ebédre eldöntöm mit főzök, az van, általában van előző napról, abból is ehet. Rizsropi, abonett, házilekvár, kölesgolyó, nyers répa, stb mindig van kéznél. Ha főzés közben meglátja, és kell neki, adok, pld reggelire krumplit. Vacsi mindig "hideg szedegetős", több féle pástétom, saláta, stb.
2014. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs választás. Főzök egy levest meg egy másodikat (általában hús és köret), ha kéri akkor megeszi, ha nem, akkor ott hagyja. Ma például 2,5 éves lányom két tányér levest evett, a második viszont nem tetszett neki. Kb. egyéves koruktól nem főzök nekik külön, azóta így van.
2014. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A többi evésnél megkérdezem, hogy mit kér, tízórai és uzsonnából az egyik valami tejtermék (joghurt, kefir), a másik gyümölcs, általában ezekből is van legalább kétféle itthon. De volt már, hogy azt mondta tízóraikor, hogy inkább lekváros kenyeret kér, akkor azt kapott.
2014. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden nap főzök, így ebédre adott az étel, ott nincs választási lehetősége.


Reggelire dönthet, megmondja, hogy tojás/krémes (vmilyen kence amit én gyártok/vagy májas kenyeret szeretne, meg dönt, hogy kér-e hozzá sonkát vagy szalámit.


Tízóraira is választhat, ha épp nem otthon vagyunk, akkor a pékségből kér amit szeretne, de mindig van nálam müzliszelet is, tehát vagy péksüti vagy müzli.


Uzsira gyümikből választhat, ami éppen van, vagy ha sütök sütit, akkor azt is kaphat. Vacsira ált. azt eszi, amit ebédre, velünk együtt, ilyenkor mindig közösen eszünk.


Hétvégente sokszor látogatunk nagyikat, ők többféle fogással is készülnek, ilyenkor a leves mellé eszik másodikat is, van, hogy 3 fajtából választhat.


Nem szokott gond lenni, nagyon jó evő, és mindig megeszi, amit választ.

2014. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi de ti mind 2 évesről beszéltek? Tudja már hogy mi micsoda és elmondja mit kér? Csak azért mert az én 20 hónapos lányom nem is tudja mi micsoda és nem is beszél hogy megmondja mit enne.

Amugy ên megfőzöm amit gondolok és vagy eszik vagy nem.Elég rossz evő ha eszik is keveset,pedig a kedvenceit csinálom. Reggelinél is ez van meg vacsinál is. Bár meg tudná már mondani mit enne mert ez igy nagyon rossz hogy alig eszik.

2014. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok:


Az én lányom 22 hónapos, és olyan formában mondja ezeket, hogy pl.

Anya, vajas! anya, toás! vagy anya, leves! anya májas! anya akármi :D. Vagy azt mondja,hogy Panka vajas, Panka toás, stb. Panka müzlit, Panka kiflit. Tehát ilyen kétszavas mondatkezdemények ezek, vagy nem is tudom mik. :D De nem úgy, hogy Anya, kérlek vajas kenyér legyen ma a reggeli, vagy Anya, kérlek azt a csodás fahéjas csigát válaszd nekem. Előbbi úgy hangzik, hogy Anya, vaajaaas Panka, utóbbi meg úgy, hogy Néni, csiga. :D

2014. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, csak baba és mama szavakst mond, de mindent ért, tudja, mi hogy készül, mit kell sütni, főzni, darálni stb, milyen edényben volt legutóbb, pontosan megmutatja, mit akar, ha rákérdezek bólogat. Azt is tudja és mutatja, mi az, amit nem szeret mert pld csíp, de én igen, mert pld jó tirokfájás ellen, torma stb.
2014. márc. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!