Glutén bevezetése?

Figyelt kérdés
Babaszakácskönyv kerüli, védőnő szerint korán be kell vezetni, mások megint mást mondanak. Egyrészt falnak megyek, hogy nincs sehol egy normális, általános javaslat, vagy leírás, úgy szedegeti össze az ember az információ morzsákat, másrészt, hogy mindenki össze-vissza beszél. Most adjak neki glutént, vagy kerüljem? Hogy lehet így kezelni egy ilyen fontos dolgot, mint a baab etetése, hogy nincs egy egységes ajánlás, csak össze-vissza hadovál mindenki? Vagy tök mindegy, adjak, amit akarok, aztán lesz, ami lesz? Tényleg mindenki így él? Hogy bírjátok ti ezt?
2014. ápr. 15. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sosem csináltam nagy ügyet a hozzátáplálásból. Nagyjából átnéztem egy hozzátáplálási táblázatot, meghallgattam a védőnőmet és a gyerekorvosunkat és ezekből kialakítottam a saját rendszeremet. Javaslom ennyire ne borulj ezen ki, mert nincs értelme. Egyébként én úgy tudom a glutént 6 hónapos korig be kell vezetni. Én is bevezettem, 22 hónapos a fiam, semmi baja tőle.
2014. ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én rendszerszerető és -követő ember vagyok, ez a csináljam, ahogy érzem dolog nem nekem való. Nem bírom, amikor érzésre végzek el fontos dolgokat. Annyi gyerek születik folyamatosan, miért nem állapodnak meg egy követhető rendszerben a hozzátáplálás terén? Mint a védőoltások terén, például. Vagy nézzem meg mi nem adható, aztán nyomjam, ahogy akarom? Nekem ez annyira hihetetlen volt, amikor utána olvastam, és rájöttem, hogy itt bizony nincs rendszer, mindenki megy a feje után.
2014. ápr. 15. 14:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a kezdettől idegbajt kapok a hozzátáplálási tanácsoktól!! Védőnő ezt,orvos azt,anyós mást,könyv,net ellentétes tanácsokat ad,szóval úgy csinálom ahogy csinálom! Elegem van már nekem is ezekből ! Én a glutént fél kekszel kezdtem,most 1 csapott kiskanál lisztet keverek 1adag főzelékbe! 5,5hósan kezdtem neki a glutént bevezetni. Nyugodtan le lehet pontozni a liszt miatt,de ez van! :-). De a keksz a gyakori,liszt ritkásan van! Én mindent megkérdeztem ezelőtt mindenkitől,ahány ember annyi válasz volt,így nem érdekel már a nagy könyv!
2014. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen kekszet adsz? Mert a legtöbb babakeksz gluténmentes, amelyik meg nem, abban meg ott figyel a cukor, amitől falnak megyek, hogy mindenbe nyomni kell. :( Amúgy igazad van, magamnak kell rendszert kiépítenem, kezelhetetlenül zanzás az egész téma. Meglepő számomra, hogy nincs igény egy egységes "táblázatra". Csak azt találja az ember, amit terhesség elején is, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, semmit sem szabad, aztán meg azt, hogy Miiii? Még nem eszik ilyet??? De hát már kellene! (Az, hogy épp mi az és ki szörnyülködik rajta, kajától független, emberfüggő. Mamám már 2 hónapos korában fennakadt, hogy miért nem kap teát, almát, kekszet, stb.)
2014. ápr. 15. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért mond mindenki mást, mert a kutatások mindig más eredményt adnak. Most a legújabb az, hogy minél előbb be kell vezetni, és akkor nagyobb az esély a gluténallergia elkerülésére. Ennek persze a babakeksz gyártók nagyon nem örülnek, mivel ők még a gluténmentes termékeket próbálják rásózni az emberekre.
2014. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, én is csak kapkodtam a fejem, és még kapkodom ma is, hiszen még nem vagyunk egészen 7 hónaposak... De igaza van az első válaszolónak, ennyire tényleg nem szabad kiborulni, hiszen akkor minden bevezetett ételnél is így érzel, mert az összes táblázat mást ír... Nekem a doktornő már 4 hónaposan javasolta a fél háztartási kekszet!!! Azt mondta, a legújabb kutatási eredmények szerint korán hozzátáplált babáknál el lehet kezdeni 4 hónaposan, de mindenképp 6 hónapos kora előtt. Én csak néztem, hisz' épp azon agyaltam, hogy fogok elsőre almalevet adni?! Ő meg jött a háztartási keksszel! :) Elkezdtük aztán az almát, őszibarackot, sütőtököt, és ezek után, fél babakekszet (én is Hippeset vettem) reszeltem a lassan kiváltott tízórai pépekhez. Ez még bőven a lányom 5 hónapos kora előtt volt. Azóta is ezt kapja, illetve a tejpépekben is van gabonaféle, amik 4 hónapos kortól szintén adhatók. De ha megnézed a bébiételes polcot a boltban, látod, hogy ott is vannak glutén tartalmúak - már 4 hónapos kor után. Érdekes, hogy pl. a kecskeméti alma-banán kétszersülttel 4 hónapos kortól ajánlott, ugyanez a dm saját márkásában 6 hónap után... De hát sok dologgal van ez ugyanígy. Tényleg sokszor a magunk belátása szerint kell cselekedni, mert minden "szakember" mást mond. Már sok ilyen tapasztalatom van nekem is. Jó egészséget kívánok Nektek!
2014. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a hivatalos álláspont, a védőnők is innen tájékozódnak. Senki nem tehet róla, hogy folyamatosan egymásnak ellentmondó álláspontok születnek. 2009-ig tilos volt korán bevezetni a glutént, azóta azokat kövezik meg, akik 6 hónapos korig nem adnak a babájuknak. Pár évente változik az álláspont, nem lennék meglepve, ha a tehéntej adás tiltása is megváltozna a közeljövőben...

2014. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tehéntejet pontosan azóta ajánlják már csak 3 éves kor fölött, mióta jó pénzért kitették a polcokra a babáknak készült tejitalokat.


Amikor én elkezdtem a hozzátáplálást, még betegre olvasgattam magam, be akartam tartani a szabályokat, és őszintén szólva lenéztem azt, aki ezt nem teszi meg. De így visszanézve akkora baromság volt ezen idegeskedni... Második gyereknél már a legfontosabbakat betartom (mogyoró, dió, magvas gyümik), de amúgy meg adok amit gondolok.

2014. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A gluténnal az a helyzet, hogy régen úgy gondolták, jobb minél később adni, mert allergizál. (Mikor a most 3 éves lányomat hozzátápláltam, még így volt). A legújabb kutatások viszont kimutatták, hogy ha 4-6 hónapos kor között vezetik be, akkor kisebb a gluténallergia kialakulásának esélye (egy éve már a fiamnál így kellett csinálni). Egyébként igazad van, nem nagyon van olyan dolog a babaápolásban, amiben mindenki egyetért.
2014. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hja. En magam is olvastam a who ajanlasat, mire jott s vefono meg a doki, h szerintuk ez az "uj" allaspont elcseszett kutatason alapszik, tul kis populacion vegeztek szerintuk, Belgiumban, ahol teljesen mas a genkeszlete az embereknek, mint itthon. Ami ott igaz, az nalunk nem biztos... Igy ok a hivatalos who/magyar ajanlas ellenere egycev utan javasoljak! Most legyek okos...
2014. ápr. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!