Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt valaki, aki nem ad a...

Van itt valaki, aki nem ad a babájának semmilyen tejpépet? Ha adsz, akkor miért?

Figyelt kérdés

Fél éves koráig csak anyatejes volt a most 11 hónapos kisfiam, a napi két szoptatás mellett rendesen hozzátáplálok. A tejpép valamiért kimaradt, helyette kap gyümölcsöt zabpehellyel, rizzsel. Az orvos sem mondta soha, hogy adjak neki tejpépet.

Aki ad tejpépet a babájának, az miért teszi? Finomság gyanánt, mert laktat vagy van más oka?

Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 23. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is anyatejes volt mindkét gyerekem. Amikor a nagyobbik 5 hónapos volt, elkezdtem suliba járni átlagosan havi két szombatra, és akkor derült ki, hogy nem hajlandó cumisüvegből inni se tápszert se anyatejet. A védőnő javasolta, hogy próbáljuk ki a tejpépet, az nagyon bejött neki, így legalább nem éhezett, amíg nem voltam itthon. Közben persze minden egyéb kaja be lett vezetve, de a tejpép maradt.

A kicsinél már nem volt ilyen különleges ok, így ő nem evett pépet. Eszembe sem jutott.

2014. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kislányom a hozzá táplálás elején kapott de azt egyik napról a másikra elutasította. azóta nem kap max 1,5hónapig kapott.
2014. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én se adok, nekem az túl drága.

Reggel-este még tápszert iszik, a gyümölcséhez pedig joghurtot, vagy kefirt keverek. 16 hónapos.

2014. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak azért szoktam adni néha-néha, mert éjjelre nem elég laktató már a tejem és valami kell mellé. 8 hónapos. Este tejpép, tejberízs, tejbegríz vagy főzelék, majd fürdés, aztán szopi. De a tejpéphez kell kevernem gyümölcsöt, mert simán nem eszi meg.
2014. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Én adtam anno,tápszeres volt a lányom,de ma már nem adnék.Felesleges pénzkidobás volt,ahogy babapudingok is.
2014. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem tápszeres volt, de amikor elkezdtem a tejpépet kapta még a tápszert csak kevesebbszer naponta.

Azért kezdtem, mert abba is van sok vitamin, de tudom keverni akár gyümölccsel, így változtatosabb és kanállal ehető kaja. Szerintem laktatóbb is volt neki, mint a tápszer, hiszen sűrűbb.

Így több vitamint kapott, mintha csak simán adtam volna a gyümölcsöt, mert így belekevertem. De persze kapott simán tejpép nélkül is gyümit, ahogy éppen kijött a lépés.

Nyugodtan adhatod, ha izleni fog egyáltalán neki, mondjuk az enyém olyan 12 hónaposan már nem nagyon ette meg és a tápszer sem nagyon kellett már neki.

Próbáld a natur joghurtot, bár biztos adod már én is adtam már bőven 11 hónaposan tejterméket tej kivételével.

Amúgy bajt nem csinálsz ha nem adod, mondom lehet hogy meg sem enné, de amúgy azért is adtam, mert napi valahány dl tejalapú étkezésnek kell lennie egy nap (már nem emlékszem mennyinek) így meg legalább megvolt.

2014. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiam tápszeres, és egyrészt a változatosság miatt, másrészt mert egy igazi haspók és ez egy kicsit jobban eltelíti. Mióta ezt is kapja, csak hajnalban kel enni. Sajnos ekcémás, így csak ha-s dolgok jöhetnek számításba és ebből van az is.
2014. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azért adok, mert kevés már a tejem neki, de szó sem lehet nála tápszerről és cumisüvegről....ezt megeszi, gyümivel keverem, de nem szivesen adom neki, tudom , h nem túl egészséges!de nem tudok több tejet kihozni magamból, és vmivel pótolni kell a tejalapú készítményeket!
2014. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. ápr. 23. 23:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Ugyan az én fiam nem tejpépet, hanem szentjánoskenyérfa magjából készült pépet eszik, de talán így is megfelel. :)

Azért adom, mert laktatóbb, mint a tápszer éjszakára, plusz mivel laktózérzékeny a fiam, minden étkezés, aminél kiválthatjuk a tejet, jó! :)

Receptre nem drága. 1200 egy doboz, ami 10-12 evésre elég.

2014. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!