Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lassan elkezdeném ahozzátáplál...

Lassan elkezdeném ahozzátáplálást, olvastam sok helyen, hogy fagyasztott anytejből főzeléket szoktak készíteni, ha nekem nincs, akkor miből csináljak a babának?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 19:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Vegyem meg neki az üveges bébiételt?Melyiket ajánlanátok?
2014. júl. 16. 19:04
 2/8 anonim ***** válasza:

Kóstoltatással kezdj.

Először csak nagyon kicsit, és naponta növeld az adagot.

Pl: alma leve, répa leve, ezek jók kezdésnek.

Én csak akkor vettem üveges ételt, amikor már meg is evett akkora adagot.

Addig úgy csináltam neki a "főzeléket", hogy a zöldségpürét krumplival sűrítettem.

2014. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a fagyasztott anyatej egyik hasznos felhasználása, de nem kötelező.

Először jön a kóstoltatás. Egy kicsi kanál almalé első nap. Második nap több. Harmadik nap jöhet 1-2 kanálka almapüré. Negyedik nap több. 5-6 napon már mehet, amennyit akar. Első időkben utána rögtön szoptatás vagy tápszer, mert nem eszik belőle annyit.

A főzelékek egyszerűek.

Ha megfőzted az alapanyagot (só nélkül), összeturmixolod. Sokan ezt a pürét hígítják, keverik anyatejjel. Ha nincs, a zöldség főzővízével, forralt vízzel lehet hígítani. Az anyatejben nem főznek semmit, mert azt nem szabad forralni.

2014. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
NE só nélkül főzd, mert később sem fogja megenni a sós ételeket. A sóra is szüksége van a baba szervezetének.
2014. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj anyatejjel készíteni. Főzővízzel, forralt vízzel is felöntheted majd főzeléket, ha már ott tartotok, illetve tápszerrel is hígítható. Anyagilag sokkal jobban megéri főzni neki, mint üvegeset adni. Arról nem is beszélve, hogy némelyiknek olyan szaga és íze van, hogy még a kutya sem ette meg, nemhogy a gyerek. Egyébként én is nagyon minimálisan sózom és cukrozom az ételét (szigorúan csak nyírfacukorral). Így van íze az telnek.
2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én üveges bio ételt adtam neki az elején, majd amikor már egyre több szilárdat kapott, én turmixoltam, de a legtöbbször bio alapanyagból (bio répa, krumpli, banán, pelyhek). Krumpli főzőlevét ne használd, az nem egészséges. Én répával kezdtem a hozzátáplálást. Fontos, hogy az elején az új táplálékot add neki legalább egy hétig, hogy lássad, nem allergiás-e. Ha már többet is kipróbáltál, utána keverheted. A spenót, a répa sajnos nagyon felszívja a műtrágyát. Ezért én az első évben csak bio üveges spenótos ételt mertem neki adni. Ezért vettem répából is vagy bio üvegeset vagy az intersparban frisset.
2014. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A só megterheli a baba veséjét, a bébiételeket is nem véletlenül készítik só nélkül.
2014. júl. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18 hónapos koráig mindenképpen kerüld a sót, a veséje kb. eddig még fejletlen. Nem is fogja igényelni. Ha babavizet használsz, abban lesz nátrium és az élelmiszerekben is jelen van természetesen a só. Később mérsékelten sózhatsz, de meg fogod látni, ahogy kialakul úgyis az egész. Én így csináltam, most már két éves a gyerkőc és rendesen sózok. Ami azt illeti, a babaétel főzés óta én lettem más: a mérsékeltebb sós vagy édes íz sokkal jobban ízlik nekem. Egyébként én már csak tengeri sót használok, úgy hiszem, az jobb.
2014. júl. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!