Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan készítsem el 8 hónapos...

Hogyan készítsem el 8 hónapos babának a céklafőzeléket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

alaposan megmosod a céklát, sárgarépát, burgonyát és konyharuhával leitatod róluk a vizet. alufóliába csomagolod a zöldségeket, előmelegített sütőben puhára sütöd őket. eltérő idő alatt, van, amelyik hamarabb lesz kész, ezért előbb ki kell venned.

utána lehúzod a héjukat (még melegen), és pürésíted, összetöröd, aztán összekevered őket.

hígíthatod esetleg forralt vízzel vagy babavízzel.

cukor, só, fűszerek értelemszerűen nem kellenek bele, mert babának készül. :)


(forrás: [link]


+ szerintem bármilyen keményebb zöldséget el lehet így készíteni, fóliában, a sütőbe rakva. és akkor garantáltan nem vesznek el a vitaminok stb.

2014. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első: a babáknak is kell cukrozni, fűszerezni az ételeket!

A céklafőzelékbe nem kell sem krumpli, sem egyéb zöldség.

A céklát meghámozod, felszeleteled, vagy reszeled. Megfőzöd pici sóval és cukorral, majd behabarod. Vagy tejföllel vagy a cékla levével. Ekkora babának már nem kell turmixolni, mert ehet darabosat,

2014. nov. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ekkora korukban csak simán megfőztem és leturmixoltam a zöldségeket. Általában így is ízlett, néha kelett csak pici só vagy cuko bele, esetleg ha folyós lett, krumpli vagy gabonapép.
2014. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

oké.

attól nem lesz semmi baja a céklafőzeléknek, sem a kisgyereknek, hogy nem 100%-ban kizárólag céklából készül. lehet így is, meg úgy is.

a teljes turmixolás szerintem is tök fölösleges: egy villával vagy azzal a botszerű krumplitörővel már össze lehet úgy törni a zöldségeket, hogy csak picit, és zömében darabos marad. ez már egyéni igény meg eszköztár meg körülmények kérdése.

2014. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meghámozom, kockára vágom és megfőzöm vízben egy kicsi sóval, de én szoktam mellé dobni krumplit is, és egy darabka husit, sót, meg néha répát is. Ha megfőtt, akkor összeturmixolom, nekem így is maradnak benne darabkák, mert nem valami jó már a botmixerem. De elég csak összetörni is valamivel, pl. krumplinyomóval.


Ezt a behabarást valahogy nem nagyon tudom elképzelni, hogy úgy milyen íze lenne, de az én fiam tejfehérje allergiás, úgyhogy tejfölt amúgy sem kaphat.

2014. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!