Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi húst lehet tenni a...

Mennyi húst lehet tenni a baba főzelékébe?

Figyelt kérdés
Oké,hogy egy kockanyit,de mekkora legyen az a kocka?
2014. nov. 19. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

állati fehérjéből a napi szükséglet a kilogrammjának megfelelő ugyanannyi grammnak a harmada


szóval mondjuk egy 12 kg-s babához 12 grammnak harmada, azaz 4 gramm állati fehérjére van szüksége (és 8 gramm növényire)


ez amúgy a minimum szint.

2014. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én daráltból, ha olyat főzök, akkor max egy evőkanálnyi egy közepes teáscsészényi valamihez, a védőnő azt mondta, hogy megfőzve, turmixolva egy jégkockatartóba fagyaszam le és abból egy egy kocka a főzelékhez csirkemellből.

Én úgy mérem még, hogy amikor összefő, akkor egy nagyobb diónyi legyen és minden harmadik, néha második nap eszik csak húsosat (8hós), de eszik minden nap túrót, joghurtot, vagy kefírt is, sajtot is, és reggel este tápszert, úgyhogy van fehérje sok másból is a húson kívül.


Májból egy felet, mi most max egy egészet eszünk paradicsommal főzve és krumplival.

2014. nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ujjnyi csíkokra szoktam felvágni egy csirkemellet, azt folpackba csomagolva egyesével lefagyasztom, így egy adad kajához csak bedobok egy ilyen fagyasztott csirkehusit és kész is.
2014. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!