Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6,5 hós baba étrendje így jó,...

6,5 hós baba étrendje így jó, mert szerintem valami nem okés?

Figyelt kérdés

Szóval 5,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mert anyatejes volt de nem hízott, Sinlacot is írtak fel.

Most hízik heti 100 grammot (ami szerintem rendben is van) a következő étrend mellett: reggeli szopi, 10 orai 100 gr gyumolcs egy fél baba kekszel, utana szopizik még egy minimált, ebédre zoldseg pure kb 150 gramn, uzsonna 16.00-kor, ez csak szopi. 18.30-kor kap egy Sinlacot 130 gramm vizzel egyutt, 35 gramm porbol.

lefekves fel 9-kor, szopizik.

Na most azert kezdtem el sinlacozni mert ejjel 4-5szor ebred, szerintem nem fog es nem pocak bar enni se eszik ejjel szamottevo menbyiseget, de gondoltam a sinlactol jobban alszik. nem sokkal de talan valamivel jobban tenyleg.

a bajom hogy estere annyira hulla h alig akar szopizni, 80 ml szokott lejonni delben, azt beletoltom, de cicibol mar alig bir enni, gondolom a sinlac utan nem is igenyli. Sok ez a sinlac amit adok neki? vagy ebben a korban mar csak immel ammal szopiznak este? csak nert ha nem szopik normalisan lefekves elott akkor hiaba tomtem meg 6-kor, ugyanugy ehes lesz :)

velemenyeznetek az etrendjet? leirnatok ti hogy csinaljatok?


2015. febr. 1. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem is furcsa :)

amivel nem lenne baj, de ugye nem jó így a babádnak, szóval leírom, hogy nekem mi "nem stimmel"

150g ebédre nekem picit kevésnek tűnik, én megkínálnám még cicivel. egyébként iszik? mert azt nem írtad, de nagyon fontos lenne! főleg a sinlacra lehet nagyon szomjas.

2 uzsonna is sok, ha azért tömnéd, hogy aludjon éjjel akkor lefekvés előtt tömd meg, ne órákkal előbb, ami miatt nem vacsizik :D

szóval szerintem hagy el a 2 uzsit, időben is kevés, hogy szopi után 2,5 órával egy szörnyen tömény péppel degeszre tömöd :) ami ráadásul a hasában puffad fel... :)

szóval szerintem próbáld ki, hogy délben nem lefejsz, hanem akkor neki adod, uzsira bőven jó a szopi, majd este fürdés előtt kapja a sinlacot, fürdés után lefekvéskor meg úgyis szomjas lesz a sinlacra, akkor kapja meg a cicit megint :)

2015. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a 10 orai-ebed mindenkepp ki kell valtanom mert tanfolyamom indul nemsokara.

mwg ha ebed uzsi szopi, mikor kapna fozeleket? amugy azert kap 150 granmot mert tobbet nem eszik. vilageleteben kisebb adagokat evett, pl mig mas babaja 150 ml korul szopizott 4 honaposan, neki boven eleg volt a 100 ml..

2015. febr. 2. 01:14
 3/13 A kérdező kommentje:
ivas valtozo de min. egy dlt iszik egy nap, van hogy kettot. tobbet nem kér.
2015. febr. 2. 01:15
 4/13 A kérdező kommentje:

vegul is akkor te azt mondod, a sinlacot kapja kb 8 kor, (20.30-kor furdik) na de akkor ugyanaz tortenik hogy cicizni mar nem fog hanem sziv parat mert szomjas aztan jon a kaja koma.

azert nem merem neki keson adni nehogy az esti szopi rovasara menjen.

2015. febr. 2. 01:19
 5/13 A kérdező kommentje:

07.00, 10.00, 12.30, 16.00, 18.30, 20.30 igy vannak amugy az etetesi idopontok mert.ha ritkabban eszik mar nyuszog.

de volt hogy pl kimaradt a 10 orai program miatt es akkor sem evett tobbet ebedre tehat egyszerre 150 ml tuti eleg neki. ha kivennek egy etkezest talan nem hizna meg a heti 100 grammot ami ugye szinten "elvaras"

2015. febr. 2. 01:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó az étrendje. Nekem is így evett a kislányom ilyen idősen. A 150 gramm ebéd nem kevés. A kislányom 9 hónapos és még mindig ennyit ebédel. Hiába adnék többet nem kér. Nem lehet, hogy azért kel 4-5-ször mert mégis a foga jön? Nálunk is így volt és utána derült ki, hogy fogacska okozza a problémát. Az is probléma szokott lenni, hogy éjszaka mikor felkel az anyuka egyből azt hiszi, hogy éhes a baba és automatikusan megeteti, egy idő után a babánál pedig berögzül, hogy felkelek és kapok kaját. Próbálj meg neki vizet adni, hátha csak szomjas, vagy próbáld meg visszaaltatni.
2015. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

jó ideje már nem az az első mikor ébred, hogy cicire rakom, hanem ha nem telt el 3 óra, akkor vállra, van hogy ott is megnyugszik és elalszik. de a 4 kelésből minimum kettőször cicizik is. Vizet nem issza, cukros Kecskeméti higítva, ez minden eredmény amit ivás terén elértem nála, de az ugye éjjel nem szerencsés, egyébként is akkor az ivásra szokna rá.

A fogat azért zárom ki, mert már 1,5 hónapja ez megy, de még csak egy duzzanat sincs az ínyén, meg hát olyan kis mosolygós éjjel is. Igaz sírva kel, de valószínű csak azért mert már régóta ébren van mire én felébredek és bemegyek. Utána rögtön jó kedvre derül.

2015. febr. 2. 09:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ivásra nem szokik rá. Pont azt éred el, hogy nem kel fel, mert nincs kaja csak innivaló. A berögződés szűnik meg, hogy felkel és egyből kaját kap. Amúgy nekünk is a fog kibújta előtt legalább másfél hónapig tartott ez, hogy éjszaka felsírt 4-5ször. Nem volt megdagadva az ínye és piros sem volt.
2015. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

első vagyok, félreértettél. nem írtam olyat, hogy ebédre ne adj főzeléket! azt írtam, hogy főzi után ne lefejd a cicidet, hanem szoptasd meg őt. de nyilván eszt te tudod mire van igénye :)


igen, vacsi 2x, próbáld ki. egyébként is ez lesz nagyon sokáig, mert az esti tej megmarad még akár iskolás korban is, de ugye bejön a vacsi 10-12 hónapos korban.

fürdés után azért tud majd szerintem szopizni mert nagyon szomjas lesz a sinlacra :) muszáj lenne inni, ahhoz azért keveset szoptatod már, hogy az elég legyen. az is lehet, hogy amiatt kel éjjel!

próbálj meg olyan teát csinálni neki ami ízesítés nélkül is finom. pl. a csippkebogyó, nagyon finom, és már kaphat ebben a korban :)

2015. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

kamilla, gyümölcs, csipkebogyó, mind megvolt sajnos egyik se kell neki amibe nincs cukor vagy gyümölcscukor..ettől független iszik még este is, sinlac után is, szerintem nem a szomjúság a baj.

ebéd után aért nem szoptatom, mert pont az lenne a cél, hogy már ne szopizzon, ez az első étkezés amit kiváltottam, és szerintem nem is igényli már utána..

hát nem tudom, megpróbálom majd később adni akkor neki a sinlacot

2015. febr. 2. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!