Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet só és egyéb...

Mikortól lehet só és egyéb fűszer a babának főzött ételben?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
én pici sót már akkor tettem bele mikor elkezdtem a hozzátáplálást, azaz 3 hónapos korától, só nélkül olyan ízetlen én úgy voltam vele olyan rosszat tuti nem adok neki :D fél évesen kezdtem el fűszereket is használni, de persze csak mértékkel, most 10 hónapos és azt eszi amit mi, nem főzök túl fűszeresen amúgy sem, így külön miatta nem foglalkozom a fűszer mennyiségével
2015. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a baba még nem ismeri a só ízét, így a véleményem szerint felesleges a hozzátáplálás elejétől sózni az ételét. (Bár mi még nem tartunk ott, úgyhogy csak elmélet) Igen, a mi ízlésünknek valóban rossz ízű az az étel, de nem indokolja semmi, hogy picinek sózzuk.


Én úgy tervezem, hogy első fűszerként zöldfűszereket fogok majd használni.

2015. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sót kb 8-9 hónapos korától kezdtem tenni az ételeibe.

4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Mama mindig csodálkozott, hogy só nélkül főzök neki. Kérdezte is, hogy "Akkor milyen íze van annak?" Mondtam, hogy "Zöldségíze..."

13 hónapos korától azt eszi, amit mi.

2015. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2015. febr. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!