Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejtermék bevezetését milyen...

Tejtermék bevezetését milyen natur joghurttal kezdtétek? én túrórudiból adtam túrót kezdésnek pár falatot, szerintetek rosszat tettem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

azzal max a cukrot vezetted be, mert túrót nem igen látott :) én azt gondolom, hogy a legnagyobb butaság a túrórudi közepét odaadni egy babának, egyrészt a csoki kevesebb E-t látott mint az a fehér massza, másrészt tényleg nem túró, hanem tejipari selejt jól felcukrozva.

nyilván nem lesz tőle baja, de ha még csak ismerkedtek a tejtermékekkel, nem ártana azokat adni, ezeket meg inkább 1 éves kora után megismertetni vele

2015. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én egy csipet reszelt sajtot tettem a főzelékébe, a védőnő ezt mondta először, hogy a sajtot lassan kezdhetjük (7 hónál), rá egy hétre natúr joghurt (bármelyik márka jó, de a görög joghurtok nagyon zsírosak. Olyat nézz, aminek az összetételében a legkevesebb összetevő van és az natúr joghurt) gyümölcshöz 1-2 tk, aztán túró gyümölccsel és kefír kifli. Legutoljára a tejföllel habart főzelékek jöttek 8-9 hó között, aztán majd 1 év után jön a tej, tejszín, de addig még van pár hetünk :)
2015. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én natúr joghurttal kezdtem, és úgy emlékszem a legjobban a Penny saját márkája vált be (Sissy).

A Túró Rudi valóban nem látott sok túrót. Nem hiszem, hogy most összedőlne a világ, de érdemes valami "tiszta" tejtermékkel kezdeni.

2015. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

csak annyiféle joghurt van :(


van amelyikben sovány tej van, valamelyik 3,5 %-os vagy ilyesmi, valahol hidrogénezett kókuszzsír, pálmazsír van benne,vagy hirdolizált nem tom, vagy házi joghurt, azon nem állnak az összetevők, csak annyi, hogy tartósítószermentes ez iemelve,és a tej allergén, valemelyikben van amit nem is ehet rizskeményítő(asszem keménytőket 1 v 2 éves korig nem ehetnek..)


de lehet sajttal kezdem én is, de melyikkel..?


én nem merek saját márkással kezdeni, eddig is kiütéses volt egy új tápszertől ami erősebb de szintén HA-s pedig..csak épp 8-9 hótól javasolt(3-as)

2015. febr. 21. 21:45
 5/15 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

nincs olyan, hogy erősebb tápszer :) a tápszerben szét van bontva a tejfehérje, ugyanis azért allergizál, mert a tehéntej tejfehérjéje teljesen más mint az anyatejé. na már most ezt ugye módosítják, viszont ahogy np a tászerek száma, úgy csökken a módosítás.

tehát a 3as tápszer pont ugyanolyan mint a 2es, a tejfehérje szétbontásának a mennyiségét leszámítva. ha attól pöttyös, akkor ne kezd a tejtermékeket mert erős a gyanú, hogy a babád szervezete még nem tud megbirkózni vele. na meg főleg ne túrórudit adj neki.


sima trapista sajtot vegyél, azt reszeld az ételébe (egy csipet kezdetnek) nem csökkentett zsírtartalmú meg növényi eredetű összetevős, ezeket felejtsd el.

natúr joghurt is az a jó aminek kevés az összetevői felsorolása, és minél hamarabb lejár.

a háziban azért nincs összetevő mert nem tesznek bele semmit ;)

2015. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pedig sokszor a saját márkás jobb, mint a nagy márkák és nevek... Csak meg kell nézni az összetevőket.


A sajtból a trappistát ajánlott, lányom azt kapott először.

2015. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszi :)


9 hósan merézeltem neki venni 3-as tápszert

(nagymamája allergiás, asszem tejfehérjére, így fokozottabban óvatosnak kell lenni a bevezetéssel, de akkor most várhatom a túrórudi pöttyeit a babán is..remélem tényleg alig látott túrót a rudi :))

2015. febr. 21. 22:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Én hippes baba joghurtott vettem. A müllerben van pici kiszerelésben, cukor, színészek, tartósítószer mentes.

15 hónaposan már bio joghurtot veszek neki ezt keverem gyümölccsel. Ebben sincs semmi olyan ami nem bele való,,túrót is ilyet kap, nem veszem meg a bolti műanyag krémtúrót .

Bár azt nem igazán értem, hogy a joghurt összetevők nem szimpatikusak ezért inkább túrórudit veszel.....

2015. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

a túrórudin csak annyit olvastam, hogy az legalább "sovány tejből " van, a többi rész meg a csokikülsejére vonatkozott, kakaó valami, meg kókuszzsír,stb


habár most meg elővettem és még földimogyoróaradványok is előfordulhatnak benne :(


kb egy "kisujj percnyit" nyammogott el, remélem nem sok

2015. febr. 21. 23:25
 10/15 A kérdező kommentje:
nálunk nincs müller :( és sehol nem láttam babajoghurtot még
2015. febr. 21. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!