Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bio virágmézben is lehet az a...

Bio virágmézben is lehet az a botulinum baktéium? Most láttam, hogy olyan bio tönkölybúzapelyhet adtam, ami összetevői között áll a bio virágméz.

Figyelt kérdés
ANTSZ-hez bevihetem csak úgy tenyésztésre a terméket? vagy kell ehhez gyerekorvosi "meghatalmazás"?
2015. ápr. 14. 22:01
 1/3 Vilcsianyuja ***** válasza:

Lehet, hogy a mézet hőkezelték azelőtt, mielőtt felhasználták volna a pehelyhez. Egyébként persze, a nyers mézben, pláne ha nem valami műméz, akkor lehet botulinum. Ha olyan bió a gyártó, esetleg van olyan kedves, és tesz egy megjegyzést a termék címkéjére, hogy csecsemőknek nem adható.

Mindenesetre én a helyedben a gyerekorvos véleményét kérném ki.

2015. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tünetetk nélkül szerintem semmit nem fog kezdeni vele a doki..
2015. ápr. 14. 22:55
 3/3 szabóméhészet ***** válasza:

a méz bio minősitése nem arra vonatkozik hogy a botulinum benne van vagy nincs.

a bioméhészet a varroa atka és egyéb méhbetegségek elleni védekezésben nem használ amitráz és egyéb kémiai hatóanyagon alapuló gyógyszereket,hanem természetes illóolaj származékokkal,hangya és tejsav párologtatással védekezik az atka kártétele ellen.

mivel a kémiai szereknek lehet maradványa a mézben a viaszban,ott egy határértékig a nem-bio méhész mézében is lehetnek,igy aki bioméhészkedésre szánja magát,annak kb 3évig tart az átállás a bio minősitésre.ha 3évig nem védekezett kémiai szerrel,akkor kérheti laborvizsgálatokkal alátámasztva a bioméhészetté minősitést.

2016. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!