Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen evőeszközöket használto...

Milyen evőeszközöket használtok? Ha a DM-es Babylove-os kanalak, BPA mentesek, akkor miért deformálódik kifőzésnél, tescos "óccsó" meg nem?! Ill a melaminból készült tányérok, poharak "mérgezők", mint BPA-sok?

Figyelt kérdés

nekem kiesik a tesco, nem tudok ott vásárolni, legutóbb egy üvegért kigyalogoltam vagy egy órát, át a hídon, a kicsivel és erre pont akkorra kifogyott az termék, amit akartam. megfogadtam, többet se jövök.


hosszú idők óta használom a tesco régen vett babakanalait, szerettem volna frissíteni a készletet, DM-es babylove-osan áll 100% bpa free, meg egyéb kiemelt reklámszövegek, hogy hű de jó. első kifőzés, egy pillanat, és már "kunkorodik" is a kanál...felháborító!!

akkor mégsem "bpa free"???


plusz nem tudom milyen tányérokat, poharat vegyek, mert ugye az üveg törik, ill a pohár a fogához koccan, de nem akarom hogy meleg étel, ital hatására, mint a bpa-nál kiválljon valami az ételébe, italába

ez pl melamin

[link]


(ha valaki nem tartja fontosnak az evőeszköz anyagát, most pont nem tudok érdemben vele foglalkozni, jelenleg ezen kattogok napok óta. szeretném tanítani önállóan enni, inni(mindjárt bölcsi!)kapott melamin cuccokat ajándékba, nem szívesen fogom be, így, hogy "gyanús"/-an olcsó)


2015. júl. 11. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem attól, hogy valami BPA-mentes, még nem hőálló.
2015. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a bpa mentes cumisüvegei és a tescos bpa mentes kanalai hőállóak..
2015. júl. 11. 19:26
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Attol, hogy van olyan BPA mentes termék, ami höállo, attol még nem feltétlenül mindegyik az. Nekünk tommee tippee van.


[link]

2015. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Azt kell nézni hogy hőálló e. De mennyi idős? Minek főződ ki az evőeszközt? Én a 17 hónapos kislányomnak fém kiskanalat adok, néha odakoccan a fogához. És? Ugy tudom a BPA- mentes azt jelenti csak hogy hő hatására nem enged magából mérgező műanyagot. Az hogy ki lehet e főzni külön fel van tüntetve a csomagoláson.
2015. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Én is fém kiskanalat használok, és a kanalakat soha bem főztem ki. Fél évesen kezdtük a hozzátáplálást, de úgy gondolom, ha nem betegeskedik a baba, akkor elég ellenállónak kell a szervezetének lenni a kiskanál kifőzése nélkül is.
2015. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Mi köze van a bpa-nak ahhoz, hogy hogyan reagál hőre a műanyag? Régen volt kémia órám, de én úgy emlékszem, hogy vannak hőre lányból és keményedő műanyagok, de javítson ki valaki, ha tévedek. És miért főzöd ki a kanalait? Ha már önálló évesre akarod szoktatni, akkor gondolom jár játszótérre, megfog mindent, abszolút felesleges fertőtleníteni a kanalait. Vagy te a saját ételedből sem kínálod meg soha egy kanállal, ha kér belőle, hanem rohansz fertőtlenített l, bpa-mentes kanálért, amit kis hermetikusan lezárt rekeszben tartasz, nehogy még véletlenül is koszos legyen? Mi lesz, ha közösségbe kerül a gyerek?
2015. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hőre lágyuló, bocsánat. Hülye telefon.
2015. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem kicsit tulgondolod ezt az egészet. Nem tudod milyen anyagu poharat vegyél? Hát müanyagot, aztán helo. Mennyire meleg ital hatására válik ki abbol bármi is? Gondolom nem forrásban lévö vizet adsz neki.


Amugy, ha mindjárt bölcsis, akkor már nem kell kifözni az étklszketét. Meg hát szerintem egyébként sem

2015. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%
Mi főként fémkanalat használunk, a saját kávéskanalainkat. Ami műanyag és ételhez használjuk az Tommee Tippee, kb. 3 hónapos koráig sterilizáltam a cuccait, kúszás-mászás után totál felesleges.
2015. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Interneten olvasgatva az találtam, hogy a bpa nem csak hő hatására oldódik ki, bár arra jóval nagyobb mértékben. A melamin evőeszköz is mérgező lehet.

[link]

2015. júl. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!