Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor vezettétek be a tejet?...

Mikor vezettétek be a tejet? Addig mit adtatok napi fél liter tejalapúnak?

Figyelt kérdés
3 éves kort olvastam/hallottam, mint új ajánlást. Nálatok hogy alakult? Hogy döntöttetek ez ügyben?
2015. aug. 6. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
1 évesen próbáltuk, de azóta se issza igazán, másfél éves, még szopik. Tejszínt, pudingot, tejbegrízt megeszi, csak sima tejként nem issza (kakaóként sem).
2015. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos koruktól kapnak tehéntejet, szeretik. Addig szopiztak.
2015. aug. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi másfél éves kortól adtuk a tejet, de fiamnak elkezdett menni tőle a hasa, így vissza adtuk a tápszert és később próbálkoztunk, olyan két éves kora körül, akkor már nem volt probléma, lányomnak is kb. ilyen korában adtuk, neki szerencsére semmi baj nem volt. Kicsit én is aggódtam, hogy inkább tápszer, vagy a tejitalok, amiket ajánlanak, de szerencsére nem lett probléma, azóta is szeretik a tejet és napi 1-2 alkalommal isznak.
2015. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

egy évesen, éppen 2 hete...most issza 2 napja reggelire üresen a tejet, cukor nélkül. vacsorára még tápszerrel keverem neki...

kizárólagos anyatejes volt fél éves koráig, 10 hósan már nem volt elég a tejem, ezért irattam neki tápszert, azzal együtt, meg a natúr joghurttal, túróval hússal be tudtuk vinni azt a mennyiségű fehérjét amit előírnak.

2015. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 éves kor körül bevezettük mindkét babánknál. Sokáig szopiztak is, és rengeteg sajtot, kefírt, johgurtot ettek, ezeket már 1 éves koruktól.
2015. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 1 év előtt 1-2 héttel adtam palacsintában rendes tejet először, hogy ne a szülinapi tortával legyen gond, ha a nagyi tejjel is dolgozik, de amúgy ritkán kap tisztán tejet most is. Max kakaó néha, vagy alkalmi ételekből, madártej, palacsinta. Nem gondolom egészségesnek a tehéntejet a bocinak termelt növekedési hormonok és vitaminhiány miatt.


Reggel este tápszert kap (500ml összesen), ha kéri, 3-as, vagy junior fajtát. Egyébként tejalapú 7 hós korától van és elszámoltam a joghurtot (minden nap fél pohárral kap gyümölccsel nasinak) túrót, kefírt, sajtokat is.


1,5 éves, de 3 évig szerintem betartom, hogy nem tehéntejet kap és mi sem erőltetjük, sok logikus és rossz dolgot olvastam már róla és a tápszer inkább multivitamin, a tej szükséges megoldás csak, de nem a legjobb.

2015. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1,5 évesen de csak 2 dl kakaó formájában reggel, és bio házitejből bio kakaóval és pici nádcukorral. (persze felforralva előtte)

Nem így terveztem, az élet alakította így, merthogy 2 éves koráig szoptattam, 1 éves korában állt be a napi három szopi: reggel, délben, este. Másfél éves korára lett marhára elegem a reggeli szoptatásból, egyszerűen sokáig tartott, és már teher volt, és a védőnő tanácsára a szopit kiváltottam egy pohár kakaóval. Simán ment a dolog szerencsére. Azért nem lett tápszer/tejital, mert nem itta meg ezeket a mű dolgokat, szerintem érezte rajta, vagy nem is tudom. A bimbóvédőt sem kapta be, a cumisüveget sem, a tejpéppel is sokat próbálkoztam, de mindig én ettem meg :D A bolti bébiételek sem kellettek neki, úgyhogy szívás volt.

Az a lényeg, hogy előbb egy kicsit kell adni, és várni egy napot, ha semmi tünet, akkor lehet utána adni a tehéntejet.

Vagy ha van a családban esetleg tejallergiás, akkor érdemes kecsketejjel próbálkozni, mert az tudomásom szerint nem allergizál.

2015. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!