Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindegy mit, csak egyen,...

Mindegy mit, csak egyen, amikor nem akar enni? 15 hónapos

Figyelt kérdés

ebédre nem evett, 3 féle főtt étellel is kínáltam pedig.

1 óra múla is és erre még 1 óra múlva ismét próbáltam. és nem eszi.

de nem tudom, adjak ilyenkor tejpépet, v tápszert....?

jelenleg most az extra egészségtelen olajos, tejes bundáskenyeremből fogad el, amit meg nem szívesen adok..de adjam inkább?


2015. szept. 9. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Nálunk ilyen kívánságműsor nincs. Adott az étel, ha nem kell, eszik legközelebb. Meg fog éhezni. Én nem vagyok híve sem a könyörgésnek, sem a 4féle főzésnek, sem a kajával kergetésnek. Leülünk, eszünk. Aki nem eszik, így járt. Akár 1-2 éves, akár 10-12, akár 20-30. Érdekes, mindenki mindent eszik. Barátnőm meg kergeti a válogatós gyerekét keresztül-kasul a lakáson, hogy 3 falatot belediktáljon. Nonsense.
2015. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A rossz-evő gyerek jobban elfogadja az ételt, ha falatkákat készítesz neki, egy kistányérra.És ő egyedül eszeget. Általában ott kell ülnöd mellette, mert azt ne engedd, hogy keresztül kasul a lakásba kavarjon. Amig eszik addig üljön le..
2015. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Èn sem füzügettem ezer felé. Míg bébi volt füztem bébi ételeket, de 1 éves kora után már azt kapta amit én ettem.

Pl ha spenót volt tükörtojással akkor a kicsi spenotot kapott föttojással.

Ha nem evett, akkor késöbb uzsonnára tuti kapott.

2015. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körtét és minden édesebb gyümölcsöt a rossz-evő gyerekek nagyon szeretik. Pl. most délutánra, hámozz meg egyet vágd falatkákra, partedli a nyakba és eszegesse:)
2015. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ditta323 ***** válasza:

Na most le leszek pontozva ismét :D

Lányom jó evő, de van olyan heppje mikor bármit adok neki csak fordítja el a fejét. Pl ma sem volt hajlandó ebédet enni, mondom oké, majd eszel később. Próbáltam megint és egy kanál után fordította el a fejét. Itt untam meg és adtam neki csokis kalácsot, na azt bezzeg megette....

Máskor is volt már oylan, hogy nem ette az ebédet, csináltam neki mást (spenótba bele tudna fulladni, de azt sem), délután ment a hűtőhöz és mondta memme. Bepróbálkoztam ebéddel, de nem kellett neki, így kapott mást (párizsis vagy májkrémes, kenőmájas kenyeret szoktam neki adni).

Amúgy mindent megeszik (pöritől a frankfurti levesig) alig 1 éves kisasszony

2015. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én babám is így járt, szóval kapta most a bundáskenyeret, gyümilét nem itta, de a főtt kukoricát is elfogadta(de nem sokat evett így).

azzal nyugtattam magam, sebaj, majd vacsorára eszik rendesen.

erre az uzsonnai tejpép után elaludt a vacsora előtt...azóta is durmol(18 óra óta), szóval elmondhatom, mai nap szinte nem evett a gyerekem :(


mindenesetre lehet hajnal 4-5 kor ébreszteni fog..

2015. szept. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!