Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális, hogy csak a paradics...

Normális, hogy csak a paradicsomot eszi meg?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám csak azt hajlandó megenni, ami teljes mértékben pépes, kicsit sem darabos, és mindent paradicsommal kell keverni vagy úgy fűszerezni, mint egy felnőttnek.

2016. márc. 24. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a pépes dolog nálunk is így volt, aztán kb 10 hónaposan szinte egyik napról a másikra kezdett el rágni a lányom és akkor nagyon gyorsan állt át a darabos ételre.

Ezt a paradicsomot nem egészen értem?-pl gyümit, joghurtot, tejpépet hogy eszik?

2016. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fűszerezni még nem nagyon kellene. Kicsit korán hagyod a fejedre nőni.
2016. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyümölcsöt megeszi, azt nyilván nem paradicsommal, hanem azt meg csak tejpéppel, de abból is csak a kekszest, meg a csümölcsöset eszi meg, a banánost, sztracsatellásat, vaniliásat nem. Nem akarnám fűszerezni én sem, meg szeretném, ha rendesen enne, nem lenne ilyen válogatós, csak amikor bömbölve takargatja a száját és már az egész arca kajás, mert folyton elfordítja a fejét, miközben én lefogom a kezét, és egyadta hiszti az evés már 5-ödjére aznap + látom az arcán, hogy undorodik a kajától, akkor azért fogom a házi paradicsomlevet és felöntöm a brokkolit vele... korábban megette a brokkolit fokhagymával, pici sóval -ez egyszer volt, meg volt egyszer, hogy megette az almát magában, de az esetek 95 %-ában ez a hiszti megy, és úgy vagyok vele, hogy ne legyen neki ilyen rossz élmény a kajálás, hogy beletömöm konkrétan, beleerőltetem, inkább kapja folyton a paradicsomot... nem tudom, ha van tanácsotok, elfogadom, de erőltetni nem akarom, más egy 3 évesnél, aki tényleg hisztizik, nála lehet nem engedném, de ő most még nem érti azt, hogy jó, akkor nem kapsz semmit, ha nem eszed meg a répát
2016. márc. 25. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

és ha a gyümit egy kis kekszel, joghurttal, túróval kevered neki?

Az hogy nem mindegyik ízű tejpépet eszi meg, az mondjuk nem hiszem hogy gond lenne.

És ha pl nem sima brokkolit akarnál neki adni, hanem mondjuk a húslevesből répát, krumplit, zöldséget, husit, karalábét stb. azt sem eszi meg? Mert annak azért jobb íze van mint egy natúr zöldségnek?

Tömni semmiképp ne tömd meg, mert azzal csak megutálja az evést vagy kihányja.

2016. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a leveszöldséget megeszi, mivel az -ahogy írtam-felnőtteknek van ízesítve
2016. márc. 25. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!