Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért lehet anyatejesnél 6...

Miért lehet anyatejesnél 6 hónap után hozzátáplálni, míg tápszeresnél ez 4 hónap? Miért van ez a különbség?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 08:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsó.

Azért 1 hónaposan egyáltalán nem olyan fejlett a babák gyomra/emésztőrendszere hogy el lehessen kezdeni adni nekik bármit is anyatejen vagy tápszeren kívül. Lehet hogy most még nincs semmi gond de ki tudja hogy az idő előtti hozzátáplálásoddal milyen károkat okozol, amik lehet majd csak felnőtt korba jön ki. Nagyon sok gyomor probléma, allergia visszavezethető az idő előtti hozzátápláláshoz.

2017. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Még annyi hogy nem attól lesz valaki tutyi mutyi hogy nem eszik főt ételt 1 hósan, hanem hogy a szülő érzelmileg hogy neveli.
2017. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Első gyerekemnél én is elkezdtem 3 hónaposan kóstoltatni és elég gyorsan kiváltottunk egy étkezést. 8hónaposan már azt ette amit mi. Most egészséges 4eves, bivaly immunrendszerrel. Ami szerintem a táplálkozása miatt alakult ki. Egyetértek az előző hozzászólóval, hogy ha minél később kezdni el a kóstolgatást és féltjük még a gyümölcstől, akkor tényleg válogatós allergiás gyerek lesz. Ez az én véleményem, de elfogadom másét is. Mindenki ugy nveveli a gyerekét ahogy akarja. Második gyerkőcöm most 3hós és már kóstolt almát és köszöni jól van :)
2017. márc. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!