Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki 6 hónaposan kezdte a...

Aki 6 hónaposan kezdte a hozzátáplálást az 7 es fél hónaposan hól tart a hozzátáplálással? Mivel sekirült kiváltani a tejet? (recept)

Figyelt kérdés

Én még egy étkezést sem tudtam kiváltani teljesen viszont már naponta kétszer próbálok neki szilárd ételt adni.

Ebédre kap főzelék félélt majd hússal vagy májjal, délután ami a következő étkezés , tejpépet gyümölccsel vagy kekszel esetleg jaurttal kap.

Eddig mindig kért tejet is a végén 1oo - 15o ml -t.


2017. máj. 26. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én addig nem adnèk neki naponta kétszer, ameddig egyet sem sikerült teljesen kiváltani.

Én babám 7hónapos. Eddig a gyümölcsön kívül semmit nem evett meg, kiköpött mindent. De azzal legalább már egy étkezést teljesen kiváltottunk, jól lakik vele.

Most próbálom a zöldségeket, de még csak úgy eszi meg, hogy pl alma-krumpli, alma-répa, most ebédre alma-répa-krumpli volt. Már néha egy kis csirkemellet is kap almával, ez nagyon ízlik neki.

Tejpépeket meg hasonló dolgokat nem igazán szeret.

Üveges bébi desszertet is szoktam neki adni, abból is a gyümölcsösöket szereti, de azokat nagyon.

2017. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont 7,5 hónapos volt, mire elfogadta. :D 6 hónaposan kezdtem de ordított amikor kóstoltatni próbáltam, én nem is erőltettem, szünetet is tartottunk. 7,5 hónapos kora után hirtelen mindent elfogadott. Szóval ahol tartottunk, elfogadta az első falatokat, étkezést 8 hónapos korban sikerült kiváltani.
2017. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piroska és a farkas ***** válasza:
Ha nem eszik meg egy adagnyit, akkor persze, h kéri a tejet, hisz éhes marad. Ugyanakkor nem lehet, h csak szomjas? 6,5 hónapos a kisfiam, 2 étkezést kiváltotunk, de mindkettőt úgy kezdi, h vagy az elején vagy félidőben megiszik legalább 1 dl babateát.
2017. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. gyerek, a három közül ő vette a legjobban az akadályokat.

6 hónaposan kezdtük zöldségekkel (sárgarépa, petrezselyem, paszternák krumpli, sütőtök), majd jöttek a gyümölcsök.

Ami rossz volt, hogy szorulásos lett, így orvosi tanácsra minden zöldséges bébiételbe (tényleg mindegyikbe) teszek egy harmadnyi őszi- vagy sárgabarackot. Így édesebb is, lehet, ez is segített, mert kb. 2 hét után felgyorsult az egész hozzátáplálás, ügyesen és sokat evett. Nagyon jól fogadta az új ízeket is, kb 3 hét alatt sikerült egy étkezést kiváltani.

Sem húst, sem májat nem kapott még, mivel 6 hónaposan kezdtük, megvárom a 8 hót. A joghurttal (vagy nem az lenne a "jaurt"?) pedig pláne várok még.


Viszont bébiételben is válogatós, a Kecskemétit egyáltalán nem eszi, a HIPP-et, a DM és a Rossmann sajátmárkását igen.


Két hét múlva lesz 8 hónapos, 2 étkezés van kiváltva, és a harmadik is félig.


De! Az első gyereknél hamarabb kezdtük 1 hónappal, de ilyenkor még csak 1 étkezés volt kiváltva. A másodikkal szintén félévesen kezdtük, 8 hónaposan 1 étkezés volt kiváltva.

Minden gyerek más.

2017. máj. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!