Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan és mennyit adjak neki...

Hogyan és mennyit adjak neki belőle?

Figyelt kérdés

Bár még csak 3 hónaposak vagyunk, tápszeres egy hetes kora óta és 4 hótól elkezdeném a Ht-t.

Tejpéppel gondoltam, a napi második étkezést kiváltanám majd ha itt az ideje. De hogyan? Először csak pár falatot adjak neki? Vagy inkább kezdjem gyümölccsel uzsira?

Ti hogy csináltátok?



2018. jan. 18. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy egyrészt beszélj orvossal. Az ő javaslata lesz a döntő (főleg ha friss a tudása) és ő látja, ismeri a gyereket, hogy mire van szüksége.

Másrészt, ne te tervezz hanem a babádat figyeld.


Lehet 4 hónaposan még ki se nyitja majd a száját a kanálra. Lehet kiköpi az egészet mert a reflex miatt kifele löki majd. Tehát ez nem a te döntésed lesz.


Ha viszont úgy látod, hogy akár 5 hónapos korban már nagyon kéri tőletek a kaját (azt ne adjatok neki :D ), érdekli az egész, akkor igen, próbáld először tejpéppel. Az félig úgy is tápszer. Én délután uzsira adtam mindig. Tehát x óránként evett, ebből a kb uzsonnai tejpép volt. Simán megette az egész adagot, dobozon írtak szerint ugye.


Aztán gyümölccsel kezd. Alma pürésítve. Ebből eleinte max fél almányi bőven elég. Az is lehet hogy negyedet épp hogy megeszik majd. Aztán fokozatosan adhatsz többet. Alma majd őszibarack vagy akár vegyítve. Jöhet a répa, krumpli. De mindenhez adj 2-3 napot, 1 fajtát ennyi ideig add, hogy lásd, változik-e a széklete a babádnak. Tudd, hogy mi az amire érzékenyen reagál.

2018. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző választ én annyival szeretném kiegészíteni, hogy ha a kisbabád még soha nem evett tejpépet, véletlenül se etesd meg egy teljes adaggal elsőre!

Azt is csak fokozatosan.

2018. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mi kajánkból sose adnék neki, bár találkoztam olyan Anyukával, aki azt mondta, hogy mivel 2 hónaposan nagyon nézte a bablevest, ezért leturmixolta és adott neki belőle.🙈

Szegény gyerek mit érezhetett, mikor szoptatás alatt se nagyon szabad puffasztó ételt enni. Meg úgy egyáltalán..

Vannak hülye szülők, na.. 😄

2018. jan. 19. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!