Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jól bevált receptek babának?

Jól bevált receptek babának?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám, most kezdtük a hozzátáplálást, eddig anyatejes volt, és nem bírja a laktózt.Van valakinek, valami finom házi receptje, vagy tanácsa mit adjak neki. Eddig a krumplit, répát, almát próbáltam. Nem csülkös pacal és társaira gondolok.

2018. febr. 2. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit az enyém imádott és épp szezonja van, az a sütőtök és a cékla. Jaa, meg az édesburgonya. Nem egyszerre, egyenként, pl. sütőtök püré, máskor céklapüré. Semmi extra receptre ne gondolj, csak megmostam, meghámoztam, felkockáztam, bele egy kislábosba, vizet öntöttem rá, lefedtem és megpároltam. Ha finom puha volt akkor kipecáztam a kockákat a kistányérjába, botmixerrel pürésítettem, ha túl sűrű volt akkor a zöldség főzőlevével lazítottam.

Nem tettem hozzá az elején se sót, se cukrot, semmi ízesítőanyagot vagy fűszert, csak tisztán maga a zöldség.

Ha ízlik neki akkor másodszorra készíthetsz nagyobb meennyiséget is, és adagonként mehet a mélyhűtőbe.

2018. febr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csirke porkolt tesztaval azt minden baba imadja, vagyis az enyemek mindig imadtak. :)
2018. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a jó tippeket, mindet kipróbálom

#2 neked is köszönöm, és örülök, hogy humorodnál vagy :)

2018. febr. 2. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindenféle zöldséget megpároltam később már husival és összeturmixoltam. Most már 8 hónapos, mindent eszik szinte amit mi pl borsólevest és túrós tésztát evett a múltkor meg afrikai sült harcsát. Én nem használok vegetát, pici sót és egész borsot, a többi ízt a zöldségek adják. A másodikból kivettem a szalonnát! Én egyedül olyat nem adok amiben fűszerpaprika van! Természetes fűszerek mehetnek. Pl csinálsz bolognait, neki nem bolognai szószt raksz bele hanem dobozos paradicsom pürét mert abban nincs tartósító. De most épp hallottam, hogy orvosok szerint házilag elrakott befőttet, savanyút ehet minden baba mert egy késhegynyi tartósítótól nem lesz semmi baja. Aztán majorannát raksz rá kifőzöd a tésztát és összeturmixolod neki :)
2018. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem humor.. Miert gondolod, hogy az lenne?! Szegenynek normalis kajat adjal mar legalabb..
2018. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!