Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy bajt csináltam? Honnan...

Nagy bajt csináltam? Honnan láthatom h allergiás e? Mikor jön ki rajta, ha az?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos. Nehezen megy a HT. Nem kakil magától a baba mióta az anyatejen kívül mást is kap. Ez 2 hónapja megy így. Ezalatt az idő alatt kb 5x ha magától kakilt. Emiatt háziorvos tanácsára csak hajtós gyümölcsöket kap semmi pépesítéssel. Így szépen el is rajta a megvásárolt gabona pelyheket. Mivel a probléma azóta is fennáll továbbra sem sűrítek. Viszont teljesen elfelejtkeztem a gluten bevezetéséről. Most 8 honaposan adtam neki először. Mar 4x kapott kis mennyiségben. Azt olvastam h 7 hónapos korig legkésőbb be kell vezetni különben sokszorosára no az érzékenység kialakulásának esélye. Honnan tudom h nála ez fennáll e? Miket nézzek? Tapasztalt anyukától kérdezem akik érintettek esetleg gluten allergia témában. Elnézést h hosszú lett. Köszönöm ha tudtok segíteni.

2018. júl. 24. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy 10 éve még pont az ellenkezőjét mondták...
2018. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz attól, hogy kicsit később vezettek be neki a glutént.Nalunk párom allergiás rá így pld nekünk azt tanácsolták csak 9-10 hónaposan vezessünk be.Az allergia tünetei, puffadás, székrekedés, hasmenés lehet,de ezek sem azonnal jönnek ki akar hónapok vagy évek is eltelhetnek.
2018. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja valószínűleg.

Ugyanazt kell tenned, mint más ételek bevezetésénél. Figyeld a babát, látsz-e bármi változást.

2018. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legújabb who ajánlás szerint 6-12 hónapos kor között kell bevezetni a glutént és minden egyéb ételt. Semmi rosszat nem tettél a babáddal.
2018. júl. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
Ismerősöm gyereke 8 hónapos koráig KIZÁRÓLAG csak szopott,utána kezdték kóstoltatni.
2018. júl. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2018. júl. 25. 09:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tapasztalat kaki témában? Miért nem kakil magától?csak ha Lázmérőzöm ? 3x volt mar glicerines kúp is. Borzasztó mert hajtós dolgokat adok neki plusz olajat és semmi. Előtte amikor csak anyatejes volt 6 hos koráig addig nem volt ilyen probléma. Mar 2 hónapja megy ez .
2018. júl. 25. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a másoknak hajtós dolgok neki nem hajtósak, hanem megfogják a pocakot.
2018. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!