Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Láz fogzás alatt?

Eszto18 kérdése:

Láz fogzás alatt?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kislányom. Most jön neki 3 rágófoga. Tegnap délután 4 kor belázasodott 38°C volt a testhője.Kapott nurofen kupot levitte a lázát. De folyamatosan lázas. Mostmár mondhatjuk hogy 1 napja lázas. Legnagyobb hőfok 38,8°C volt amit mértem nála. Semmi baja nincs ezen kívül eszik iszik jó a közérzete. Beszéltem orvossal azt mondták a foga végett van. De valóban lehet iylen magas láz a fog végett? Kinek volt hasonló?

2020. márc. 30. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Biztosan valami fertőzés.
2020. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az a helyzet hogy jelenleg az az orvosi álláspont (legfrisseb), hogy nem lehet lázas a fogzástól. Max hőemelkedese lehet. Ehhez képest, pont két napja jártunk mi is úgy hogy egy egész napig magas láza volt, 39-t is mértem neki. Reggelre pedig kutyabaja sem volt és délután észrevettem az egyik örlő fogát.
2020. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Biztosan valami fertőzés. Ilyenkor legyengül az immunrendszer, fogékonyabb a fertőzésekre.
2020. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekünk 3 örlőfog jön egyszerre. Köszönöm válaszotokat
2020. márc. 30. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen magas láz nem fogzástól van. Mármint van köze hozzá, mert ilyenkor legyengül az immunrendszerük a gyerekeknek és fogékonyabbá válnak a kórokozók elkapására. És az, hogy ma csak a láz a tünet, nem jelenti azt, hogy holnap nem lesz más tünet is. Illetve nem kell, hogy más tünet legyen, a vírus jelenlétét önmagában csak a láz is jelezheti. Nálunk mindig vírusos torokgyulladás társult a fogzás mellé, az okozott ilyen magas lázat. És ugye amíg nem nézett bele az orvos a szájába, nem tudtuk, hogy torokgyulladása van. Egy idő után már megtanultuk. :)
2020. márc. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Holnap én is elviszem inkább az orvoshoz. Biztos ami biztos :)
2020. márc. 30. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Lázzal most nem biztos hogy fogadja orvos. Bár már biztos túl vagytok rajta. De a legtöbb gyerekorvos is most inkább telefonon, vagy e-mailben kommunikál, különösen ha lázról van szó.


Jobbulást nektek!


Amugy én írtam hogy nálunk is volt egy nap magas láz, aztán elvágták. Ma reggel vettem észre, hogy nem egy, hanem két örlő foga jött ki.

Egyébként nálunk is tipikus jelenség, hogy fogzáskor lebetegszik. Ez az első alkalom, hogy csak láz volt és semmi más.

2020. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen elvittem orvoshoz szerencsére fogadta. Mandula gyulladása van és azért ennyire lázas. Nem komolyszintű enyhe de attól van ilyen láza. Plusz jön 3 örlőfoga. Írtak neki ospent már ma adtam is neki be belőle. Nem akarom elkiabálninde de úgy néz ki már nem lázas és nem is fog neki felmenni remélem. Egyébként tanulságos ez az egész. Jobb ha minden esetben elvisszük ha gond van megnézetni nem csak bele törődni hogy jön a foga és azért lázas (persze attól is lehet hőemelkedés vagy egy kicsit nagyobb láz) eszem ágába nem jutott volna hogy mandulagyulladása van mert eszik iszik. :)
2020. márc. 31. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!